?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
 بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ .

بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ

بهترين جملات انگيزشي

نقش جملات انگيزشي بر سبك زندگي ما الهام رجبلو ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ بدون نظر 2  0نقش جملات انگيزشي بر سبك زندگي ماشايد اين اتفاق براي شما هم رخ داده باشد كه گاهي خواندن يك جمله، درون كتاب يا عكس نوشته، شنيدن از زبان يك سخنران و يا درون پادكست، ديدن فيلم و كليپ انگيزشي، نظر شما را به شدت جلب نموده و در خود فرو مي‌برد و سپس با لبخندي دلنشين و رضايت بخش، از آن حس بيرون آمده و انگيزه‌ي شما افزايش مي‌يابد. اين احساس مثبت و دلنشين در اثر جملات انگيزشي مي‌باشد و به اين معناست كه آن جمله متناسب حال و احوال شما بوده و انرژي فوق العاده اي به شما مي‌بخشد. شما با خود مي‌گوييد، من موفق خواهم شد و مي‌توانم به هدفم برسم.
دقت داشته باشيد كه در گذران زندگي و انجام فعاليت هاي گوناگون، زماني كه با انگيزه و پر انرژي هستيم، به راحتي مي‌توانيم از تمام لحظات زندگي مان لذت ببريم و بدون شك با ديگران و اطرافيان خوش اخلاق تر و مهربان تر رفتار خواهيم نمود.
به طور كلي كيفيت زندگي مان در برهه هايي كه پر از انگيزه هستيم در مقايسه با زماني كه بي انگيزه و نا اميد هستيم تفاوت زيادي دارد. كه با استفاده از جملات انگيزشي مي‌توانيم بدان دست يابيم.
در اين مقاله به اين موضوع مي‌پردازيم كه چگونه مي‌توانيم با استفاده از جملات انگيزشي، افكارمان را كنترل كنيم، خوشحال و شاد باشيم، به اطرافيان خود مهر بورزيم و سپس انگيزه و اميد را در زندگي مان افزايش دهيم.
جملات انگيزشي
بيشتر بخوانيد: با اين نكات ساده به بمب انگيزه تبديل بشين
هنگام صحبت از جمله انگيزشي استفاده كنيدشما با استفاده از جملات انگيزشي و ايجاد تغييراتي هر چند كوچك در صحبت كردن خود مي‌توانيد بهتر عمل نموده و در مسير رسيدن به خواسته هايتان موفق تر ظاهر شويد و همچنين روابط تان را بهبود بخشيد. انتخاب كلمات درست و جمله انگيزشي مي‌تواند تاثير فوق العاده اي بر زندگي شما داشته باشد. به آنچه در ادامه گفته مي‌شود توجه كنيد:
برخي افراد زماني كه رژيم غذايي مي‌گيرند از جملات محدود كننده‌ي زيادي استفاده مي‌كنند و همين عامل باعث مي‌شود كه پاسخ معكوس دريافت كرده و ذهن فرد، همان غذايي كه بدن وي نمي‌تواند بخورد را طلب كند. مثلا فردي در جواب تعارف دوست خود مي‌گويد: «من نمي‌توانم دونات بخورم، رژيم هستم» اين كار باعث مي‌شود كه ذهن را در حسرت چيزي كه نبايد بخوريم، ‌قرار دهيم. در اين شرايط بايد كاري انجام داد و ذهن را آماده كرد كه به نخوردن غذاهاي مضر عادت نمايد.
توصيه مي‌شود در حين صحبت و مكالمه با دوست و اطرافيان در مورد رژيم و برنامه غذايي خود، از «نمي‌توانم» استفاده نكرده و به جاي آن از كلمه‌ي «نمي‌خورم» استفاده كنيد و با اين تغيير ساده، مي‌توانيد مقاومت ذهن خود را در برابر خوراكي وسوسه انگيز بالا ببريد.
اگر ما اين جملات انگيزشي را بكار بريم و درك كنيم كه دونات نمي‌خوريم، چون بايد تغذيه‌ي سالمي داشته باشيم. به اين معني است كه ما به فكر سلامتي خود بوده و مي‌خواهيم كه سلامتي خود را افزايش دهيم. ولي زماني كه از كلمه «نمي توانم» استفاده مي‌كنيم، يعني در حال فرمان دادن اين پيام به مغز هستيم كه نخوردن به معني خوب شدن نيست و  وسوسه هاي بعدي پيش مي‌آيد.
به مثالي ديگر در اين زمينه اشاره مي‌كنيم، برخي افراد، زماني كه عصباني و يا ناراحت هستند، ذهنشان دچار منفي بافي شده و همه چيز را تيره و تار مي‌بينيد. آن‌ها دچار افسردگي شده و مدام مي‌گويند: هيچ چيزي درست نمي‌شود، همه چيز از كنترل من خارج شده است.
در اين گونه مواقع مي‌توانيد از جمله انگيزشي استفاده كنيد. مثلا به جاي «هميشه» از «بعضي» استفاده كنيد. يا از جمله انگيزشي، «بعضي مواقع اينطوري ميشه» استفاده كنيد و مطمئن باشيد كه در اين شرايط و با اين جمله انگيزشي، واقع بين تر مي‌شويد.
شما مي‌توانيد به جاي اين كه بگوييد «تو هرگز به قول هايي كه به من مي‌دهي عمل نمي‌كني» بگوييد «تو گاهي اوقات بد قولي مي‌كني» در واقع شما به خودتان مي‌گوييد كه انسان ممكن است جايز الخطا باشد. پس سعي كنيد كلمات «بعضي چيزها» و «بعضي اوقات» را جايگزين «هيچ چيز»، «هميشه» و يا «هرگز» نماييد.
جايگزين نمودن جملات انگيزشي به جاي جملات منفي باعث مي‌شود كه تحمل شما افزايش يابد. پس دقت داشته باشيد كه از چه كلمات و جملاتي استفاده مي‌كنيد و تاثيرات آن را جدي بگيريد.
جملات انگيزشي
بيشتر بخوانيد: نقش ارتباطات فردي قدرتمند در موفقيت هاي اجتماعي
نكاتي براي استفاده از جملات انگيزشيبراي استفاده از جملات انگيزشي و كاربرد آن در مكالمات روزمره و ايجاد احساس مثبت بايد به درستي عمل نمود و اينكه به شيوه‌ي دستيابي و استفاده از آن آگاه بوده و اهميت استفاده از آن را به مرور زمان مشاهده نمود.
نكته شماره 1: در ابتدا براي اينكه بتوانيم به خوبي از جملات انگيزشي بهره ببريم، نبايد به هيچ كس و حتي خودتان اجازه دهيد كه اهداف و خواسته هايتان را ناديده گرفته و مورد تمسخر قرار دهند.  
و به ياد داشته باشيد كه با تلاش و كوشش فراوان به آنچه كه دوست داريد مي‌رسيد، يعني براي رسيدن به هر چيزي بايد بجنگيم و عرق بريزيم، هيچ دستاوردي بدون تلاش و انگيزه به ثمر نمي‌رسد. ما بايد با خودمان و ناتواني هايمان بجنگيم و براي روبرويي با آن، بايد از جملات انگيزشي استفاده كنيم تا در طي  مسير موفق شويم. به عنوان مثال،  اگر شما براي يك آزمون (كنكور، وكالت، تافل و ..) آماده مي‌شويد، ممكن است زماني خسته و كلافه شويد و بگوييد: «خسته شدم ديگه بسه».  در همين زمان بايد با خود بجنگيد و بگوييد: «خسته شدم نداريم، هنوز هم مي‌توني ادامه بدي». زماني كه مطالعه مي‌كنيد و مطلب براي شما دشوار است به خودتان بگوييد: «من تلاشم رو بيشتر مي‌كنم»
در اين صورت شما در بين راه نااميد نشده و با انرژي بيشتر ادامه داده و به آنچه كه مي‌خواهيد (قبولي در آزمون) مي‌رسيد.
نكته شماره 2: بسيار اتفاق مي‌افتد كه برنامه اي را تنظيم مي‌كنيم ولي نمي توانيم به نحو صحيح آن را اجرا كنيم، بايد بگوييم مشكل ما اين است كه به برنامه‌ مان و انجام آن وفادار نيستيم و بايد براي رفع آن اقدام نموده و سپس انتظار رسيدن به نتيجه را داشته باشيم.
در اين شرايط مي‌توان از جملات انگيزشي براي افزايش قدرت و انرژي خود استفاده نمود. با اين شرط كه عامل انرژي دهنده و انگيزه بخش را در درون خودتان بجوييد و به عنوان محرك از آن استفاده كنيد و زماني كه دچار تنبلي و رخوت شديد با استفاده از جملات انگيزشي به خودتان انگيزه براي ادامه دادن بدهيد. به اين شيوه، شما يك عامل دروني و هميشگي براي خودتان ساخته‌ايد و آن عامل، خودتان هستيد.
نكته شماره 3: براي حفظ انرژي و توان خود، هيچ وقت و هرگز خودتان را با ديگران مقايسه نكنيد و همواره خودتان را قدرتمند بخوانيد و بدانيد كه به اهداف خود رسيده ايد و براي رسيدن به هر آنچه كه ميلش را داريد خودتان را تشويق كنيد و تصور كنيد بدان دست يافته ايد.
مقايسه كردن خود با ديگران و اينكه فلاني چقدر كار مي‌كند،‌ چقدر درس مي‌خواند، چقدر ورزش مي‌كند و... هيچ فايده اي ندارد و باعث مي‌شود كه ميزان انگيزه شما از بين برود.
نكته شماره 4: روش درست و صحيح براي رشد كردن و پيش رفتن به سمت اهداف و خواسته ها و براي اين كه يك قدم نسبت به آنچه كه امروز در آن قرار داريد پيش رويد، اين است كه بدانيد، شما فقط مي‌خواهيد يك قدم نسبت به آنچه هم اكنون هستيد، جلوتر بيفتيد.
گاهي پيش مي‌آيد كه شما ناراحت و پريشان مي‌شويد و مي‌گوييد كه چرا رشد نمي‌كنيم. بايد بدانيد كه خيلي وقت ‌ها رشد نمي‌كنيم به اين دليل كه مي‌خواهيم بلافاصله به هدف نهايي برسيم و همين موضوع باعث مي‌شود كه يك قدم هم پيش نرويم.
نكته شماره5 : هميشه به دنبال انگيزه براي خود باشيد و جمله اي كه به شما نيرو و انگيزه ي كافي براي تلاش كردن مي‌دهد را به خاطر بسپاريد و تكرار كنيد.
يك تصور ذهني زيبا براي خود ترسيم كنيد و تصور كنيد كه هم اكنون به آنچه كه مي‌خواهيد دست يافته ايد (قبولي در آزمون، قهرمان رشته ي ورزشي) و بعد از خود بپرسيد كه آيا حاضريد براي رسيدن به اين هدف، تلاش كنيد. ذوق و شوق رسيدن به اين هدف و دريافت نتيجه شما را وادار مي‌كند كه وقت و انرژي بيشتري بگذاريد و در عين خستگي نااميد نشده و به راه خود ادامه دهيد. يادتان باشد و فراموش نكنيد كه راه رسيدن به خواسته ها آسان نبوده و خستگي به همراه دارد. ولي مهم است كه بر خستگي غلبه نموده و تلاش تان را افزايش دهيد. اين عمل مهم به كمك جمله انگيزشي در شما تقويت مي‌شود.
بيشتر بخوانيد: بررسي كمرويي به عنوان يك بيماري اجتماعي
جملات انگيزشي خوشبختيامور را آسان بگيريد و از زندگي لذت ببريد. خود را رها كنيد و به اشتباهات خود بخنديد. زندگي ارزش غصه خوردن براي اشتباهات گذشته را ندارد.
براي خوشبختي و آرامش به خدا توكل كنيد و در كل مسير زندگي تان به وسعت جهان هستي، تفكر مثبت داشته و براي هر اقدام صبر و تحمل داشته باشيد.
خوشبختي و آرامش را تعقيب نكنيد و در جستجوي رسيدن به آن نباشيد. خوشبختي و آرامش پاداش مهرباني و گذشت شما خواهد بود.
خوشبختي و آرامش در برابر توانايي سپاسگزاري و لذت بردن از آنچه كه هستيد و آنچه كه داريد، به شما هديه داده مي‌شود.
جملات انگيزشي رسيدن به هدفخوشبختي را بايد شخص خودت و با دستان خودت بسازي.در انتظار فردي نباش تا تو را به خواسته ات برساند و راهي براي تو بگشايد، چون فقط خودت بايد آن را انجام بدهي.جملات انگيزشي اعتماد به نفسهر صبح طلوع دوباره‌ي خوشبختي و آرامش و اميد است، بگشاي دلت را به مهرباني و عشق را در قلبت مهمان كن.
چه زيباست زندگي كردن با اميد، نه اميد به خود كه غرور است و نه اميد به ديگران كه تباهي است، بلكه اميد به خدا كه خوشبختي و آرامش مطلق است.
برخي افراد مي‌‌خواهند اول به آسايش و خوشبختي برسند و بعد به زيبايي هاي زندگي خود لبخند بزنند ولي نمي‌‌دانند تا به زندگي لبخند نزنند، به آسايش و خوشبختي نمي‌‌رسند.
جملات انگيزشي اميد بخشنگاه كن به اطرافت و به خوشبختي‌ هايت، به كساني كه مي‌‌داني تو را دوست دارند و به خدايي كه هرگز تنهايت نخواهد گذاشت و بدان كه تو بي‌ نهايت خوشبختي.
زندگي هميشه عالي و كامل نيست اما همان چيزي است كه تو خودت آن را مي‌‌سازي، پس آن را به ياد ماندني بساز و هرگز اجازه نده كسي خوشبختي و آرامش را از تو بگيرد.
جملات انگيزشي انرژي بخشخوشبختي تو در اين نكته است كه بداني كساني را كه دوست داري بسيار سالم، شاد و در امنيت هستند.
بهترين خوشبختي انسان در زندگي، تبديل اشك هاي ديگران به نگاهي پر از شادي است.
خوشبختي مانند پروانه ايست كه اگر او را دنبال كنيد از شما فرار مي‌كند ولي اگر آرام بنشينيد بر روي سر شما خواهد نشست.
فراموش نكنيد كه هر سنگي پيش پاي شما مي‌افتد مي‌تواند پله اي براي صعود شما باشد.

 

https://www.janblaghy.ir/%D9%82%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۷:۳۹ توسط:روشني ذهن موضوع:

تكنيك هاي رسيدن به موفقيت چيست ؟

قبل از اينكه به دنبال كسب موفقيت باشيم، ابتدا بايد تعريف دقيقي از آن داشته باشيم.با مدير فروش همراه باشيد.
تعريف موفقيتقطعاً تعريف هر يك از ما از مفهوم موفقيت، با تعريف ديگري متفاوت است.
همانطور كه انتظارات آدم‌ها از خودشان و از زندگي با يكديگر متفاوت است.
 حقيقت اين است كه موفقيت در هيچ يك از ابعاد زندگي، ما پايدار نيست! براي رسيدن به زندگي دلخواهتان بايد تعريف‌تان را از موفقيت بر مبناي خواسته‌هاي‌تان (و نه آنچه رسانه‌ها يا پدر و مادرتان به شما ديكته مي‌كنند)، مشخص كنيد. شما بايد خودتان را در اولويت قرار دهيد، اين زندگي شماست و تعريف «شما» از موفقيت است كه اهميت دارد.
هنوز كساني را پيدا مي‌كنيد كه مي‌گويند اگر به سطح مطلوب موفقيت خود برسند، ديگر بيش از حد تلاش نمي‌كنند. آن‌ها مي‌كوشند از زندگي لذت ببرند. آن‌ها افراد موفق و ثروتمند اطراف خود را به حرص و طمع متهم مي‌كنند و معتقدند كه دارايي آن‌ها براي پشتيباني از چند نسل بعدي‌شان هم كافي است. اما هنوز نمي‌توانند متوقف شوند.
اين افراد فراموش مي‌كنند كه موتور محرك در مسير موفقيت، قانع نبودن به وضع موجود و ناراضي بودن از وضع موجود است.
كسي كه به اين نيروي پيشران مجهز نيست، هرگز از جاي فعلي خود تكاني نخواهد خورد و آنكس كه به اين نيرو مجهز است، احتمالاً متوقف شدن و راضي شدن به دستاوردها، در ميان گزينه هايش نيست!
 بسياري از افراد موفق در تعريف كلمه موفقيت آن را يك حس مثبت تعريف مي‌كنند. حسي كه انرژي مثبت و افكار مثبت را در ذهن شما پرورش مي‌دهند. موفقيت نتيجه تلاش و كوششي است كه در راه رسيدن به هدف خود داريد و مهم نيست هدف شما بزرگ است يا كوچك.
تعريف موفقيت در كار و زندگي از زبان ريچارد برانسون:
ريچارد برانسون ميلياردر معتقد است موفقيت يعني شادي.
هرچند سر ريچارد برانسون، مؤسس گروه ويرجين، ثروتي به ارزش ۵ ميليارد دلار دارد، اما موفقيت را با رضايت شخصي برابر مي‌داند.
او در لينكدين نوشته است:
“بسياري از آدم‌ها موفقيت خود را با ميزان پولي كه به دست مي‌آورند يا آدم‌هايي كه با آن‌ها در ارتباط هستند، ارزيابي مي‌كنند. به نظر من موفقيت واقعي را بايد با ميزان شادي شما سنجيد.”
موفقيت چيست؟چه حسي نسبت به موفقيت داريد؟ بيشتر مردم حس فوق‌العاده خوبي نسبت به موفقيت دارند و همينطور تصويري كه از موفقيت در ذهنشان شكل  مي‌گيرد، غالباً چيزهاي مادي مثل: ماشين مدل بالا، خانه خوب، ثروت و چيزهاي مشابه است. البته كه موفقيت شامل اين موارد هم مي‌شود ولي در كل موفقيت چيزي فراتر از فقط موارد مادي است.
 
اصول موفقيت در زندگيموفقيت امري است اكتسابي كه با تلاش و پشتكار هر فرد به دست مي‌آيد. بسياري از افراد موفق جهان با استفاده از رعايت نكاتي مهم و قوانيني مشخص راه موفقيت را براي خود هموار ساخته‌اند. در اين مقاله اصول هفتگانه جهاني موفقيت را به شما معرفي مي‌كنيم تا با استفاده از آن‌ها بتوانيد مسير زندگي موفق را پيش بگيريد.
1. قانون انگيزه هرگز فراموش نكنيد هر حرفي كه مي‌زنيد و يا هر كاري كه انجام مي‌دهيد ناشي از تمايلات دروني و خواسته‌هاي شما است. اين در واقع نداي دروني شماست. بنابراين براي رسيدن به موفقيت بايد انگيزه هاي خود را مشخص كنيد تا بتوانيد با يك برنامه‌ريزي اصولي به هدف هاي موردنظر خود برسيد.
2. قانون انتظار مهمترين عامل در قانون انتظار داشتن اعتماد به نفس است. اگر با اعتماد به نفس، انتظار وقوع چيزي را در جهان اطراف خود داشته باشيد شك نداشته باشيد كه آن چيز حتماً اتفاق مي‌افتد. اگر مقداري به رفتار و اعمال خود توجه كنيد متوجه خواهيد شد كه هميشه هماهنگ با انتظارات خود عمل مي‌كنيد و در واقع اين انتظارات بر رفتار و چگونگي برخورد شما با اطرافيانتان تأثير مي‌گذارد.
3. قانون تمركز تمامي افراد موفق تمركز را به‌عنوان يك عامل مهم در موفقيت خود معرفي مي‌كنند. هر چيزي كه روي آن تمركز كرده و به آن فكر كنيد در زندگي واقعي، شكل خواهد گرفت و گسترش پيدا مي‌كند. بنابراين بهتر است فكر خود را بر روي چيزهايي متمركز كنيد كه واقعاً مي‌خواهيد به دست آوريد.
4. قانون عادت حداقل 95 درصد از كارهايي كه به صورت روزانه انجام مي‌دهيم از روي عادت است. پس پرورش دادن عادت هايي كه موجب موفقيت ما مي‌شود كار سختي نيست! اين اعمال را بايد تا زماني كه رفتار مورد نظر به صورت اتوماتيك و غير ارادي انجام نشود، تمرين كرد و تكرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهيم.
5. قانون انتخابزندگي ما نتيجه انتخاب هاي ما تا اين لحظه است. انسان هميشه در انتخاب افكار خود آزاد است، به همين دليل كنترل كامل زندگي و تمامي آن چه كه برايمان اتفاق مي‌افتد در دست خودمان است. انتخاب هاي ما تعيين كننده ادامه راه زندگي ماست. پس انتخاب هاي خود را آگاهانه و قوي انجام دهيد تا نتيجه مطلوب از آن‌ها بگيريد.
6. قانون تفكر مثبت براي رسيدن به موفقيت و شادي، تفكر مثبت امري ضروري است. شيوه تفكر شما نشان‌دهنده‌ي ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست. تفكر مثبت علاوه بر تأثير بر روند زندگي موجب سلامت جسمي نيز خواهد شد. افرادي كه افكار مثبت را در ذهن خود پرورش مي‌دهند شاداب تر، پر انرژي تر و قوي‌تر از ساير افراد خواهند بود. اين دسته از افراد براي تمامي زندگي خود و حتي اعمالي كه انجام مي‌دهند برنامه‌اي مرتب و از پيش تعيين شده دارند.
7. قانون تغييرتغيير، غير قابل اجتناب است و ما بايد استاد تغيير باشيم نه قرباني آن. تغيير هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفي. اينكه شما تغيير را براي خود چگونه تعريف كنيد بسيار مهم است. تغيير عادات غلط به عادات خوب و تغيير رويه زندگي براي پيشرفت مثال هايي از تغييرات مثبت در زندگي هر فرد است.
عامل موفقيت در زندگيچرا افراد موفق مي‌شوند؟ آيا چون باهوش هستند؟ يا اينكه فقط خوش شانس هستند؟ هيچكدام.
بسياري از جوانان از افراد موفق جامعه درخواست مي‌كنند تا روش ها و دلايل رسيدن به موفقيت را براي آن‌ها تشريح كنند.
دكتر ريچارد سنت جان (Richard St. John) نويسنده، محقق و تحليلگر موفقيت با انجام يك تحقيق ميداني درصدد پاسخگويي به اين سؤال برآمده است. اين تحقيق در طي 7 سال با روش مصاحبه از 500 فرد موفق در سطح جامعه بين‌المللي صورت گرفته است.
هدف اصلي اين تحقيق يافتن پاسخ اين سؤال مهم است كه واقعاً چه چيزي منجر به موفقيت مي‌شود؟ يافته ها و نتايج تحقيق انجام گرفته بيانگر اين موضوع است كه كليه افراد موفق در 8 زمينه با يكديگر مشترك هستند و اين 8 عامل باعث موفقيت آن‌ها در كسب‌وكار، فعاليت علمي يا اجتماعي بوده است.
در اين ويديو كوتاه مي‌توانيد اين عوامل موفقيت را ببينيد:
نمايشگر ويديو
00:0003:20

.8 عامل باعث موفقيت دكتر ريچارد1- افراد موفق شور و شوق انجام كار (اشتياق) دارندافراد موفق مي‌گويند ما توسط اشتياقمان هدايت مي‌شويم. آن‌ها كارشان را با عشق انجام مي‌دهند و آن را به همكاران خود نيز منتقل مي‌كنند.
پول درآوردن در فكر آن‌ها دليل اصلي كار كردن نيست بلكه يكي از نتايج آن است. آن‌ها مطمئن هستند كه اگر كاري را با عشق انجام دهند حتماً به ثروت و پول نيز خواهند رسيد.
2- افراد موفق سخت‌كوش هستندهيچ چيز آسان به دست نمي‌آيد و به دست آوردن آن حاصل سخت كار كردن است. هميشه كار كردن سخت بوده و هست اما سعي كنيد همواره از كاري كه مي‌كنيد لذت ببريد. با اين تفكر است كه مي‌توانيد سخت‌كوشي را در ذهن خود نهادينه كنيد.
گاهي افراد جامعه فكر مي‌كنند كه افراد موفق به كار خود معتاد شده‌اند اما تعبير بهتري براي آن‌ها وجود دارد كه آن‌ها ديوانه كار كردن هستند.
3- افراد موفق كار خوب ارائه مي‌كنندآن‌ها مي‌گويند براي موفق بودن سعي كنيد با قلب تان كار كنيد و در آن كار عالي شويد. هيچ جادويي در كار نيست، همه اش تمرين است و تمرين است و تمرين. با تمرين كردن مدام است كه مي‌توانيد يك كار را به خوبي انجام دهيد.
4- افراد موفق تمركز مي‌كنندافراد موفق معمولاً ايده هاي خلاقانه زيادي را در ذهن خوددارند اما اين موضوع همان‌گونه كه يك فرصت بسيار خوب است، در صورت نداشتن تمركز مي‌تواند به عنوان تهديد لحاظ شود.
داشتن ايده هاي بسيار، همانند سوار شدن بر اسب سركشي است كه هر لحظه شما را به سويي مي‌كشاند و در صورتي كه نتوانيد آن را افسار بزنيد و در يك راه مستقيم به حركت درآوريد هيچ‌گاه شما را به مقصد نخواهد رساند.
پس سعي كنيد همواره بر روي موضوع كار خود تمركز كنيد و هيچ گاه از آن غافل نشويد.
5- افراد موفق خود را تشويق مي‌كنندآن‌ها مي‌گويند كه هميشه تلاش كنيد تا خود را تشويق كنيد، هم از لحاظ جسمي و هم از لحاظ روحي. خود را از خجالت و ترديد به خود رها كنيد. تمامي انسان‌ها معتقدند كه مؤثرترين فرد در زندگي بشر براي هل دادن او به جلو و تشويق كردنش مادرها هستند.
آن‌ها هستند كه فرزند خود را براي ايستادن، دويدن، مدرسه و دانشگاه رفتن، ازدواج، كسب‌وكار راه انداخت و هزاران كار ديگر تشويق مي‌كنند و او را به جلو هل مي‌دهند.
6- افراد موفق به ديگران خدمات ارائه مي‌كنندآن‌ها مي‌گويند: سعي كنيد به جاي خدمت كردن به خود به ديگران خدمت كنيد. تمام مردم دوست دارند كه ماشين، خانه و امكانات خوب و با كيفيت داشته باشند و در اين راه تلاش مي‌كنند.
اگر هدف شما اين باشد كه در واقع داريد به خود خدمت مي‌كنيد اما به جاي آن سعي كنيد نيازي را در جامعه حس كنيد و بر اساس آن نياز به جامعه خدمتي ارائه كنيد.
محصول جديدي اختراع كنيد يا محصولات قبلي را بهينه كنيد و زندگي را براي مردم آسان‌تر كنيد. مطمئن باشيد با دادن اين خدمات به ديگران، نتيجه خوبي خواهيد گرفت كه مهمترين آن بالا بردن كيفيت زندگي خود با به دست آوردن ماشين، خانه و امكانات خوب خواهد بود.
پس ابتدا به ديگران فكر كنيد و به آن‌ها چيز ارزشمندي ارائه كنيد و مطمئن باشيد از اين طريق مي‌توانيد ثروتمند شويد.
7- افراد موفق ايده دارندبيل گيتس مي‌گويد: تنها چيزي كه من داشتم يك ايده بود: «راه‌اندازي اولين شركت ريز كامپيوتر». البته اين ايده صرفاً يك ايده معمولي نبود بلكه يك ايده فوق‌العاده بود.
مطمئن باشيد كه خلق آينده هرگز اغلب جادوي خلاقيت نيست بلكه تنها انجام كارهاي ساده است.
ايده هاي جديد هميشه يكسان نيستند، ممكن است خيلي از ايده هايي كه تازه به ذهن شما خطور كرده است سال ها قبل در كشورهاي ديگر اجرا شده باشند و افراد موفق مي‌گويند عمدتاً محصولات موفق، حاصل كنار هم قرار گرفتن ايده هاي خلاقانه افرادي با دانش و تجربه و ديدگاه هاي مختلف است.
8- افراد موفق سماجت مي‌كنندآن‌ها مي‌گويند كه سماجت اولين دليل موفقيت است.
شما بايد در برابر شكست سماجت كنيد، در برابر حرف هاي بي پايه و اساس سماجت كنيد، در برابر فقير شدن سماجت كنيد، براي جلوگيري از تمام بدي هايي كه مي‌خواهد براي شما اتفاق بيفتد و براي رخ دادن تمام خوبي هايي كه مي‌تواند براي شما اتفاق افتاد سماجت كنيد.
تعريف موفقيت در كار و زندگي از زبان وارن بافت (Warren Buffett):وارن بافت - موفقيت
وارن بافت سرمايه‌گذار افسانه‌اي براي روابط بيش‌تر از هر چيزي ارزش قائل است.
وارن بافت كه ارزش خالص دارايي‌هاي او 80 ميليارد دلار است، بعد از بيل گيتس ثروتمندترين فرد جهان است. و با اين حال تعريف او از موفقيت هيچ ربطي به پول يا شهرت ندارد.
همان‌طور كه جيمز آلتوچر مي‌نويسد، رئيس بركشاير هاتاوي زماني در يك جلسه‌ي سالانه به سهامداران گفت:
“من موفقيت را با تعداد آدم‌هايي كه دوستم دارند ارزيابي مي‌كنم.”
معطل نكنيدرهايي از سنگيني تعريف غالب و ديكته شده‌ي موفقيت، فرصت گران‌بهايي براي تعريف زندگي مطابق با خواسته‌هاي‌تان است. شما ياد مي‌گيريد پيگير مسائل بي‌اهميت (كه زماني گمان مي‌كرديد مهم‌اند) نباشيد و در مقابل بر كارهايي تمركز كنيد كه به جاي تعلل و طفره‌ رفتن، شما را به سمت حركت و پيشرفت هدايت مي‌كنند.
تعريف موفقيت و اصول موفقيت در زندگي
بايد هر روز از خودتان بپرسيد وظايف اصلي چيست؟
چه كاري مي‌توانم انجام دهم تا فردايي بهتر، شادتر و كم استرس تر داشته باشم.
روياي زندگيتان چيست و چطور بايد با احساس شكست و نااميدي كه برايتان پيش مي‌آيد مبارزه كنيد؟
ديدن اين ويدئو كمك مي‌كند جواب اين سؤال ها را پيدا كنيد يا حداقل ديدتان نسبت به زندگي و خيلي چيزهاي ديگر عوض شود:
نمايشگر ويديو
00:0008:46

توصيه‌ برايان تريسي براي موفقيتتعريف موفقيت و اصول موفقيت در زندگي وبرايان تريسي
از همين حالا شروع كنيدبرايان تريسي مي‌گويد: «تفاوت اصلي بين افراد موفق و افراد ناموفق اين است كه افراد موفق اقدام مي‌كنند. آن‌ها كارشان را آغاز مي‌كنند و چيزي را كه مي‌خواهند انجام مي‌دهند. افراد ناموفق نيز همين ايده‌ها و اطلاعات را دارند، اما هميشه بهانه‌اي براي شروع نكردن دارند.»
اين احتمالاً قدرتمند‌ترين نقل قول از برايان تريسي است كه تاكنون شنيده‌ايد. بيشتر افراد با اين تفكر كه «يك روزي» شروع خواهند كرد، هميشه كارشان را به تعويق مي‌اندازند. اما واقعيت اين است كه «يك روزي» دروغ بزرگي است كه ما به خودمان مي‌گوييم. درنتيجه اولويت‌هايتان را شناسايي كنيد. بدانيد كه در اين ماه و اين سال مي‌خواهيد به چه چيزي دست پيدا كنيد و سپس تمام تلاش‌تان را براي دستيابي به اهداف خود به ‌كار بگيريد.
براي يك ثانيه فكر كنيد. اگر واقعاً ۲ ساعت در روز را به فراگيري يك مهارت اختصاص بدهيد، مي‌توانيد در ظرف ۲ ماه به‌طور متوسط به افزايش درآمد بين ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه برسيد. اين تغيير چه احساسي در شما ايجاد خواهد كرد؟ سبك زندگي‌تان چگونه تغيير خواهد كرد؟
برايان تريسي
 
تأثير جملات انگيزشي در موفقيتآيا تأثير جملات انگيزشي در موفقيت افراد حقيقت دارد؟ براي بسياري تكرار جملات انگيزشي كاري بيهوده تلقي مي‌شود؛ اما اين جمله از برايان تريسي را بخوانيد:
 اگر همان كاري را انجام دهيد كه هميشه انجام مي‌داديد، شما همان چيزي را به دست مي‌آوريد كه هميشه به دست مي‌آورديد.
اين جملات نتيجه زندگي افراد موفق است و به اين علت در موفقيت افراد اثرگذار مي‌شود. براي مثال توماس اديسون رمز موفقيت خود را در اين جمله بيان كرده است:
 «افرادي موفق خواهند شد كه هميشه در حال تلاش هستند ولي عجله نمي‌كنند.»
رازها و نكته‌هاي موفقيت كه در طول ساليان طولاني براي افراد موفق روشن شده است را در جملات انگيزشي كه آن‌ها بيان كرده‌اند مي‌توان يافت. انيشتين در مورد موانع راه موفقيت و افرادي كه به او كمك نكردند چنين مي‌گويد:
 «از تمام آن‌ها كه دست رد به سينه من زدند متشكرم، علت اينكه بر روي پاي خود ايستادم و موفق شدم آن‌ها هستند.»
كارل بارد در جمله ناب ديگري مي‌گويد:
 «هيچ‌كس نمي‌تواند به گذشته برود و شروعي عالي بيافريند ولي همه مي‌توانند از اكنون شروع كنند و پاياني عالي بسازند.»
جملات انگيزشيبراي اينكه بتوانيم به خودمان اميد و انگيزه بدهيم بسيار مهم است كه مراقب افكارمان باشيم. افكارِ ما با هدايت كردن رفتار و احساساتمان، تحقق مي‌يابند. از اين رو خواندن آن دسته از جملات انگيزشي كه انسان‌هاي موفق بيان كرده‌اند، مسيرِ ذهني ما را به سمت افكار نيرومند آن‌ها پيش مي‌برد و به ما انگيزه‌ مي‌دهد كه به دنبالِ اهداف‌مان برويم. توانايي شما براي با‌ انگيزه بودن نه فقط به نفع خودتان است، بلكه بر اطرافيان شما نيز اثر مي‌گذارد. چه مدير باشيد در گروه كاركنان و سرمايه‌گذاران شركت ايجاد انگيزه مي‌كنيد، چه فردي در جمع خانواده يا دوستان، وقتي انگيزه خود را حفظ مي‌كنيد، همه‌ي افراد در كنار شما رشد خواهند كرد.
لئوناردو داوينچي (هنرمند و مخترع) :
من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن كافي نيست، بايد دانسته‌هايمان را به كار ببريم. خواستن كافي نيست، بايد كاري انجام بدهيم.
موري نيولند (كارآفرين و مربي انگيزشي) :
 با انگيزه بودن هيچ هزينه‌اي برايتان ندارد اما مي‌تواند همه چيز را براي شما فراهم كند.
باورهايتان را قوي كنيديك رمز موفقيت در زندگي اين است كه باورهايتان را قوي كنيد. اگر از افراد موفق بپرسيد اولين قاعده‌ي كاميابي‌شان چيست، همه‌شان خواهند گفت: خودشان و كاري كه انجام مي‌دهند را باور دارند و از ابراز اين باور نمي‌ترسند. اگر شما خودتان را قبول نداشته باشيد چرا ديگري قبولتان داشته باشد؟ وقتي ديگران از شما درباره‌ي اهداف و خواسته‌هاي‌تان مي‌پرسند، از بيان صريح و قاطع آن نهراسيد، شايد هم به اهداف بلندتان بخندند و به ديده‌ي تمسخر نگاهتان كنند اما شما با تكيه بر باوري كه به خودتان داريد نبايد اهميتي به واكنش‌ آن‌ها بدهيد.
اگر نسبت به خواسته‌هاي‌تان سُست و نامطمئن باشيد، تصميمات متزلزلي خواهيد گرفت كه شما را به جايي نمي‌رساند. خلاف جريان پيش برويد و متمايز باشيد. گذشته از همه‌ي اينها، چند نفر در دنياي امروز هستند كه واقعاً زندگي رويايي‌شان را دارند؟ حالا، چند نفر از اينها اگر ازشان بپرسيد اهداف‌شان چيست، با جملاتي شبيه «نمي‌دانم» جواب مي‌دهند؟ پس با اراده و مصمم باشيد و خودتان را باور كنيد. مردم بابت اينكه شهامت داريد دنبال روياهاي‌تان برويد به شما احترام خواهند گذاشت.
3 راز موفقيت انسان‌هاي بزرگ چيست؟بسياري از مردم تصور مي‌كنند كه براي موفقيت در زندگي به شرايط خاصي (مثل پول، امكانات، پشتوانه و …) نياز دارند. اما نگاهي به زندگي افراد موفق نشان مي‌دهد كه بسياري از آن‌ها نه پولدار بوده‌اند و نه ويژگي‌هاي خاصي داشته‌اند. آن‌ها فقط راز و رمزهاي موفقيت را درك كرده‌اند و در زندگي به كار بسته‌اند.
راز اول: سخت‌تر از هميشه كار مي‌كنندتعداد افرادي كه حاضرند براي تحقق رؤياهاي خود، هزينه بپردازند و فداكاري كنند انگشت‌شمار است. اگر كسي از ابتدا به شما بگويد كه براي رسيدن به هدف‌تان دقيقاً به چقدر زمان و چه مقدار مطالعه نياز داريد، احتمالاً هرگز آن كار را شروع نخواهيد كرد. اما يك فرد موفق كه ساعت‌هاي طولاني را صرف پرداختن به كار مورد علاقه‌اش مي‌كند، اين را نه يك موفقيت صرف كه در واقع يك تغيير شگرف در شيوه‌ي زندگي‌اش در نظر مي‌گيرد.
به ياد داشته باشيد كه در راه موفقيت، بايد همه چيز حتي اشتباهاتي را كه در طول مسير مرتكب مي‌شويد، بپذيريد و بدانيد زماني كه بر موانع راه غلبه مي‌كنيد، موفقيت براي شما شيرين‌تر خواهد بود.
راز دوم: پول را هدف اصلي خود قرار نمي‌دهندگر فكر مي‌كنيد كه هدف اصلي افراد موفق به دست آوردن پول است، سخت در اشتباهيد. اگر فقط به خاطر پول كار كنيد، هرگز به جايي نخواهيد رسيد. سعي كنيد در كنار هدف اصلي خود، پول را به عنوان يك هدف جانبي از كار سخت و مطالعه‌ي فراوان در نظر بگيريد. افراد موفق هميشه با در نظر گرفتن وضعيت بازار و كسب‌وكارهاي رو به رشد، ايده‌اي را مطرح و روي آن سرمايه‌گذاري مي‌كنند.
پزشكي كه براي تشخيص راه درمان يك بيمار تلاش مي‌كند، وكيلي كه به هر ترفندي متوسل مي‌شود تا در دادگاه برنده شود و مهندسي كه با وسواس نقشه‌اي طراحي مي‌كند تا يك ساختمان بي‌نظير بسازد، همه به يك هدف فكر مي‌كنند. در مسير موفقيت، هيچ تفاوتي ميان اين مشاغل پُردرآمد و يك شاعر، موسيقي‌دان يا هنرمندي كه يك تابلوي نقاشي را خلق مي‌كند وجود ندارد. افراد موفق، تا جاي ممكن زندگي خود را وقف مال‌اندوزي نمي‌كنند.
راز سوم: صبور هستند چون موفقيت در راه استدر دنياي امروز، همه مي‌خواهند يك شبه به موفقيت برسند. كافي‌ست به رشد روزافزون فضاهاي مجازي و رسانه‌هاي اجتماعي نگاه كنيد. افراد موفق، اغلب يك‌شبه به موفقيت دست نيافته‌اند، بلكه سال‌ها طول كشيده است تا به آن رسيده‌اند. تعجبي ندارد كه بسياري از كودكاني كه در خانواده‌هاي ثروتمند به دنيا آمده‌اند، ستارگان فيلم‌ها و يا برندگان مسابقات شرط‌بندي، در نهايت كارشان به افسردگي، اعتياد به الكل و مواد مخدر مي‌كشد.
چون آن‌ها مي‌دانند كه زماني را صرف نكرده و تلاشي نكرده‌اند تا مستحق آنچه از بخت خوب به آن‌ها رسيده است باشند و بنابراين ارزشي برايشان ندارد. اعتماد به نفس اين افراد نيز بسيار پايين است. شادترين افراد كساني هستند كه در طول زمان با تلاش خود به اهداف‌شان مي‌رسند و در اين راه چيزهاي زيادي ياد مي‌گيرند و فراز و نشيب‌هايي را تجربه مي‌كنند كه سبب قوي‌تر شدن آن‌ها مي‌شود.
زيگ زيگلار و موفقيت
 
تعريف موفقيت در كار و زندگي از زبان باراك اوباما:
هدف باراك اوباما اين است كه زندگي آدم‌ها را تغيير دهد.
اوباما زماني بالاترين مقام آمريكا را داشت – اما او قدرت را مساوي با موفقيت نمي‌داند.
ميشل اوباما در كنوانسيون ملي حزب دموكرات در ۲۰۱۲ به حضار گفت همسرش “كارش را با حذف شغل‌هايي با دستمزد بالا شروع كرده و در عوض روي محله‌هاي مشكل‌دار كه يك كارخانه‌ي فولاد در آن تعطيل شده‌ است، كار مي‌كند.”
او ادامه داد: “براي باراك موفقيت ميزان پولي كه به دست مي‌آورد نيست. تفاوتي است كه در زندگي آدم‌ها ايجاد مي‌كند.”
رابطه NLP و موفقيتامروزه روش‌هاي متعددي در مباحث تعالي فردي و روانشناسي بكار گرفته مي‌شود. يكي از اين علوم، برنامه‌ريزي عصبي كلامي يا ان ال پي است.
NLP (ان ال پي) مجموعه‌اي است از مهارت هاي ارتباطي پيشرفته. اين مهارت‌ها با مطالعه روي افرادي شناسايي شده‌اند كه در برقراري ارتباط مهارت زيادي داشتند. در اين رويكرد، اعتقاد غالب اين است كه اگر نوع تفكر و الگوي رفتاري اين افراد را درك كرده و آن را تقليد كنيد، مي‌توانيد همان نتايج مثبتي را به دست آوريد كه آن‌ها بدست آورده‌اند.
راز موفقيت انسان‌هاي موفق چيست؟ چه رمزي در بالا بودن كيفيت زندگي آن‌ها وجود دارد؟ رعايت اصول ارتباط موثر راز و رمز موفقيت اين افراد است. ان ال پي به ما مي‌آموزد چگونه براي رسيدن به موفقيت كاري، با ديگران ارتباط موثر برقرار كنيم.
ارتباط موثر پايه و اساس مناسبي براي بحث و مذاكره و تصميم‌گيري است. اين امر زماني اتفاق مي‌افتد كه افراد به درستي با يكديگر ارتباط برقرار كنند. براي شكل‌گيري اين نوع ارتباط افراد بايد به هم اعتماد نمايند تا در نهايت منجر به تعامل شود و حرف‌هاي يكديگر را بخوبي درك كنند. درصورتي كه ممكن است اين فرايندها بصورت ناخودآگاه صورت گيرد.
ايجاد تفاهم دوجانبه براي رسيدن به نتايج عاليبا وجود اينكه اكثر ما در ارتباط با ديگران و ايجاد تفاهم دو جانبه با آن‌ها يد طولايي داريم، اما باز هم زمان‌هايي هست كه كارها آن طور كه مي‌خواهيم پيش نمي‌روند. مثل جلسات طاقت‌فرسايي كه با مشتريان ناراضي داريم يا بحث‌هاي دشواري كه با رئيس سر بالا بردن حقوق پيدا مي‌كنيم. به كمك NLP (ان ال پي) مي‌توانيم تفاهم دوجانبه موفقي با طرف مقابل ايجاد كنيم و به اين ترتيب بحث را كمي روان‌تر پيش برده و احتمال گرفتن نتيجه مثبت از آن را افزايش دهيم.
تقليد كردن از تن صدا، زبان بدن و حتي سرعت حرف زدن طرف مقابل‌تان مي‌تواند رابطه‌ي شما با او را بهتر كند. در اين حالت ذهن هم‌صحبت‌تان ناخودآگاه به اين نتيجه مي‌رسد كه شما شبيه او هستيد، و همه ما كساني كه شبيه‌مان هستند را دوست داريم. با حرف زدن به زبان ديگران نيز مي‌توانيد با آن‌ها ارتباط بگيريد. ما وقايع را به كمك چشم، گوش، هيجانات و حتي حس بويايي و چشايي‌مان درك مي‌كنيم. گفتار ما زبان حسي مورد ترجيح‌مان در موقعيت‌هاي گوناگون را لو مي‌دهد.
چرا ان ال پي (NLP) بهترين و سريع‌ترين راه رسيدن به موفقيت است؟
آقاي فرشيد پاكذات در اين لايو اينستاگرام درباره ان ال پي توضيح مي‌دهند. با ديدن اين ويدئو متوجه مي‌شويد كه تاريخچه ان ال پي چي بوده است؟ ان ال پي چطوري و توسط چه كساني بوجود آمده و چرا ان ال پي بهترين و سريع‌ترين راه علمي و عملي رسيدن به موفقيت هست؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۸:۳۹ توسط:روشني ذهن موضوع:

كسب درآمد از اينترنت

كسب درآمد از اينترنت يكي از بهترين شغل هاي دنيا است كه با آن در هر شرايطي مي توانيد درآمد بالا و پايداري داشته باشيد. چه وضع اقتصادي كشور خوب باشد چه بد شما درآمدتان سر جايش است. در كسب و كارهاي اينترنتي پتانسيل هاي بالايي وجود دارد كه در كمتر از چند روز مي توان به اندازه حقوق چندين كارمند درآمد داشت. فقط كافيه به فكر اعتماد سازي و جمع آوري مخاطبان مورد علاقه به كسب و كارتان باشيد.
متاسفانه اين روزها كسب درآمد از اينترنت در بين جوان ها بد جا افتاده است و فكر مي كنند از هر راهي و به هر روشي مي توان از اينترنت كسب درآمد كرد. به همين دليل خيلي گول سايت هاي سودجويي كه فقط به فكر پر كردن جيب خودشان هستند را مي خورند و در اين راه شكست مي خورند و همين افراد هستند كه به همه مي گويند كسب درآمد از اينترنت دروغ است و اصلا فايده اي ندارد!
در صورتي كه به هيچ وجه اينطور نيست. در ادامه هر آن چيزي كه شما به آن احتياج داريد تا بتوانيد از اينترنت درآمد زايي داشته باشيد را به شما مي گويم. راه كارهايي را به شما نشان مي دهم تا بدون هيچ سرمايه اي بتوانيد از اينترنت كسب درآمد كنيد.
در ادامه همراه من باشيد تا شما را با ديگر مزاياي كسب درآمد اينترنتي آشنا كنم.
كسب درآمد اينترنتي بهترين شغل دنياست
 
كسب درآمد از اينترنت بدون سرمايهآيا كسب درآمد اينترنتي بدون سرمايه هم امكان پذير است؟ اين سوال پرتكرار را بارها شنيده ام. اولين و بهترين مزيتي كه هر كسي را به سمت راه اندازي كسب و كار اينترنتي مي كشاند كم هزينه بودن آن است. يعني براي كسب درآمد از اينترنت در بسياري از مواقع اصلا نيازي به سرمايه اوليه نداريد و يك تجارت اينترنتي بدون سرمايه هم قابل راه اندازي است. اگر هم نياز به سرمايه باشد به سرمايه بسيار كمي نياز است. پس ديگر نبايد نگران سرمايه اوليه باشيد. در ادامه روش هايي را نام مي برم كه اصلا نياز به سرمايه اوليه براي كسب درآمد از اينترنت ندارند تا شما هم درآمد اينترنتي بدون سرمايه خود را تجربه كنيد.
پيشنهاد مي كنم مقاله راه اندازي كسب و كار اينترنتي با دستان خالي را حتما بخوانيد.
 
كسب درآمد از اينترنت در هر شرايطيمورد بعدي كه خيلي مهمه اين است كه شما در هر شرايطي مي توانيد از اينترنت كسب درآمد داشته باشيد. يعني اينكه چه سر كار باشيد، چه خواب باشيد و يا چه مسافرت باشيد مي توانيد درآمد زايي داشته باشيد. اين پتانسيلي است كه كسب و كارهاي اينترنتي با ابزارهاي هوشمندي كه دارند در اختيار شما قرار مي دهند.
كسب درآمد از اينترنت در هر شرايط
كسب درآمد در منزل با كامپيوتريكي از بهترين مزيت هاي كسب درآمد از اينترنت، كسب درآمد در منزل با كامپيوتر شخصي تان است. بسياري از كارآفرينان اينترنتي مطرح در دنيا كارشان را از منزل خودشان آغاز كرده اند. شما هم بدون اينكه نياز باشد دفتر كار يا مجوز كاري دريافت كنيد مي توانيد براي شروع يا حتي براي هميشه كسب و كارتان را در منزل اداره كنيد.
كسب و كارهاي اينترنتي زيادي همين الان در ايران وجود دارند كه صاحبان آن ها در منزل شان در حال اداره آن هستند. همچنين بعد ها با تيم سازي و به صورت دوركاري مي توانيد افرادي را استخدام كنيد تا براي شما كار كنند و به شما براي پيشرفت در كسب و كارتان كمك كنند.
 
كسب درآمد از اينترنت تنها با يك موبايلشما اگر كامپيوتر يا لپ تاپ هم در خانه نداشته باشيد باز هم مي توانيد از اينترنت كسب درآمد داشته باشيد. يك گوشي موبايل هوشمند و يك خط اينترنت كافي است تا بتوانيد كسب و كار خود را در اينترنت راه اندازي كنيد. خيلي از جوان ها را در اينستاگرام ديده ايم كه سن و سال كمي دارند اما درآمد آن ها گاهي اوقات از جراحان مغز و اعصاب هم فراتر مي رود. اين قدرت كسب درآمد از اينترنت است. در هر شرايطي مي توانيد با تجهيزات فعلي تان از اينترنت پول درآوريد. براي شروع اصلا نياز به تجهيزات حرفه اي نداريد! كمال گرايي را كنار بگذاريد و همين حالا كارتان را شروع كنيد.
 
ارتباط گسترده با مشتريان از طريق ابزارهاي آنلاينيكي ديگر از مزيت هاي مهم در كسب و كارهاي اينترنتي اين است كه مي توانيد به صورت گسترده تر با مشتريان خود ارتباط برقرار كنيد. توسط ابزارهايي كه در اختيار شما است مي توانيد ارتباط صميمانه اي را با مخاطبان و مشتريان خود داشته باشيد و همين مورد باعث ايجاد رضايت مندي در آن ها مي شود. رضايت مندي در مشتريان هم كه يعني فروش چندين برابري!

https://www.janblaghy.ir/%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۰:۵۷ توسط:روشني ذهن موضوع:

روش هاي جديد افزايش بازديد سايت

سئو هدفمند براي افزايش بازديد سايتتوسط ويرلنسئوسئو هدفمند
سئوي سايت بصورت استراتژيك و هدفمند مي تواند نتايج بسيار خوبي براي صفحات با كيفيت محتواي مناسب بهمراه داشته باشند. البته، نكته گرفتن بهترين نتايج اين است كه شما بايد صفحات “مناسبي” را براي اين كار انتخاب كنيد. اين صفحات بايد بهينه و قابل لينك دهي بوده و مهمتر از همه، شانس پيشرفت را داشته باشند.
فرصت جستجو، از طريق عوامل مختلفي از قبيل تعداد مخاطبان مرتبط و رقابت تعريف مي شود و اين فرصت تعيين كننده ي اين است كه چه نتايجي ممكن است بدست آيد . فرصت بيشتر = نتيجه بهتر.
آموزش افزايش بازديد سايت از طريق سئو سايتاساساً، فرصت جستجو به تعداد و نوع ترافيك ارگانيكي كه شما به طور بالقوه مي توانيد از رنك شدن يك عبارت خاص كسب كنيد، اشاره دارد.
اخيراً پروژه اي را انجام داديم كه در آن طي شش ماه بازديد يك صفحه را از ۲۰۰ به ۳۰۰۰۰ بازديد رسانديم. البته آن صفحه از نظر پيش نيازهايي كه در بالا ذكر كرديم، مورد تاييد بود. در اين پست، مي خواهيم استراتژي ها و فرايندهايي كه براي دستيابي به اين نتايج استفاده كرديم را به شما ارائه دهيم تا شما براي صفحات و پروژه هاي خود از آنها استفاده كنيد، با ويرلن همراه باشيد:
خريد رپورتاژ آگهيمراحل اين فرآيند عبارتند از:
شناسايي فرصت هاي ترافيك ارگانيكايجاد يك صفحه جديد يا بهينه سازي يك صفحه موجود.فراهم سازي بك لينك هاي ارزشمند از طريق رپورتاژ آگهيپاكسازي و تكرار.شناسايي فرصت هاي ترافيك ارگانيكآموزش افزايش بازديد سايت
اولين و مهمترين مرحله اين فرآيند، شناسايي فرصتهاي جستجوي ارگانيك است.توليد محتوا ي مفيد و بدست آوردن لينك هاي با اتوريتي بالا، عناصري مهم در بهبود رتبه سايت در گوگل و رتبه بندي براي جستجو هستند، اما اگر شما فرصت مناسبي را هدف گيري نكنيد، اين تلاش ها مي تواند بيهوده باشند.
شناسايي فرصت هاي جستجو با تجزيه و تحليل رقابت شروع مي شود. شما بايد بدانيد كه چطور رقابت شما باعث كسب ترافيك ارگانيك مي شود تا بدانيد كه چگونه مي توانيد ترافيك ارگانيك را براي سايت خود جذب كنيد. در پروژه ما، ما صفحات برترِ رقباي مشتري مان را بر اساس موارد زير محاسبه كرديم:
ترافيك ارگانيكِ هر ماهنوع يا فرمت محتواحجم و نوع بك لينك هادرصد سهم ترافيك ارگانيك هر دامنهكلمات كليدي رنك شده و هدف جستجوگرتجزيه و تحليل برترين صفحات در وب سايت هاي رقبا، به ما در درك مخاطبانِ جستجوي مشتريمان و استراتژي هاي بازاريابي محتوا كمك كرد و از اين طريق توانستيم فرصت هاي افزايش بازديد سايت موجود براي وب سايت مشتري مان را شناسايي كنيم.
خريد رپورتاژايجاد يك صفحه جديد يا بهينه سازي يك صفحه موجودبا تجزيه و تحليل رقبا، تعدادي عبارت كليدي براي ما روشن شد كه پتانسيل جذب تعداد زيادي ترافيك با كيفيت براي سايت مشتري مان را داشتند.
پس از شناسايي اين فرصت ها، ما سايت مشتري را بررسي كرديم تا ببينيم آيا صفحاتي وجود دارند كه بتوانند اين فرصت ها را با كمي بهينه سازي جذب كنند يا اينكه صفحات جديدي بايد ايجاد شوند.
ما متوجه صفحه اي شديم كه شانس خوبي براي رنك شدن داشت. يك صفحه قابل لينك دهي كه با يك عبارت كليدي مرتبط بود كه حجم جستجوي ماهانه اي بيش از ۲۰،۰۰۰ بازديد داشت و ۱۱٪ از ترافيك ارگانيك رقيب اصلي را تامين مي كرد. با اين وجود، آن صفحه براي عبارتي كه ميخواستيم هدف گيري كنيم، بهينه نبود.
افزايش بازديد سايت
براي بهينه سازي صفحه براي اين عبارت مهم، ما توصيه هاي ساده اي را انجام داديم:
اضافه كردن عبارت مورد نظر در عناوين (H2s و H3s).گسترش اطلاعات در ارتباط با موضوع عبارتتبديل يك تصوير استاتيك به يك متن قابل خزش يا كرول شدن.ايجاد تغييرات سازماني در صفحه براي افزايش قابليت لينك دهياين ترفندهاي كوچك و بهينه سازي ها تمام كاري بود كه بايد انجام ميشد تا صفحه را براي پاسخگويي به كوئري جستجوي هدف گيري شده، آماده كنيم.
برخي از توصيه هاي رايج ديگري كه ما به مشتريان ارائه مي دهيم عبارتند از:
بهينه سازي لينك دهي داخلياضافه كردن فرمت هاي جديد (تصويري، ويديو، صوتي و غيره)اولويت بندي زبان تبليغاتي از صفحات اطلاعاتياضافه كردن عبارات مرتبط بيشتر و نسخه هاي بلند(long-tail) كلمه كليدي مورد نظرتنظيم ساختار سايت و صفحاتپيوند دهي خارجي به منابع قابل اطمينان (مطالعات علمي، ادارات دولتي gov ، موسسات آموزشي edu و غيره)اغلب سايت شما داراي يك صفحه اي است كه پتانسيل جذب جستجوي جديد را دارد ولي كمي بايد بهينه شود. به طور معمول، چند ترفند كوچك، همه كاري است بايد انجام شود تا صفحه براي عبارات جديد بهتر عمل كند.
با اين حال، برخي از فرصت ها نياز به ساخت يك صفحه كاملا جديد دارند. در اين موارد، همان سؤالي را از خود پرسيد كه هنگام بهينه سازي يك صفحه موجود مي پرسيديد: اين صفحه چطور به هدف جستجوگر پاسخ مي دهد؟ من چگونه از كلمه كليدي هدف در صفحه استفاده كرده ام؟ از چه عبارات مشابهي براي اين اصطلاح مي توانم استفاده كنم؟
فراهم سازي بك لينك هاي ارزشمندهنگامي كه يك صفحه بهينه شده داريد، وقت آن است كه تعدادي لينك كسب كنيد.
محتواي مفيد و بهينه سازي درون صفحه يا به اصطلاح سئو داخلي (on-page SEO)، صفحه شما را براي موفقيت آماده مي كند، اما لينك ها صفحه شما را به عنوان يك منبع ارزشمند محكم كرده و ديده شدن در نتايج جستجو را بهمراه خواهد داشت.
براي پروژه مورد نظر، ما ۱۵ لينك را در ابتدا هدف گيري كرديم. اين هدف بر اساس سطوح رقابت و دانش مان انتخاب شد.
*بهترين راهكار براي خريد بك لينك فالو دائمي، انتشار اخبار، مقالات آموزشي و رپورتاژ آگهي در سايت هاي خبري معتبر و پر بازديد است. سايت هايي كه بالاترين اتوريتي را دارند و به عنوان مراجع معتبر و خبرگزاري هاي معروف شناخته شده هستند.
همچنين ما توانستيم از لينك سازي “صفحه منبع” يا resource page به عنوان يك تاكتيك سئو استفاده كنيم: فرآيند تبليغ يك منبع موجود براي كسب لينك روي صفحات منابع اشخاص ثالث. اين روش هميشه تنها گزينه نيست و صفحه شما بايد ذاتا يك منبع ارزشمند باشد.
البته، اگر هدف ما به صفحات منابعِ متمركز بر موضوع اصلي صفحه مشتريمان (خواب و چرخه خواب) محدود ميشد، ما فرصت هاي خود را به سرعت از بين مي برديم. براي گسترش چشم انداز مان، ما صفحات هم ترازي را هدف قرار داديم كه در آن ابزار مشتري ما كارايي داشت و مفيد به نظر مي رسيد – يعني صفحاتِ منبع مرتبط با سلامت، صفحات منبع براي دانش آموزان، صفحات منبع اوليا، و غيره.
همانطور كه در مقاله تاثير بك لينك در سئو سايت گفتيم، با اتصال اين صفحات به صفحه يا ابزار مشتري مان، از طريق نياز به خواب مناسب، درب را بروي بسياري از فرصت هاي ديگر باز كرد. پيدا كردن مخاطبان مرتبط براي گسترش فرصت و تأمين لينك هاي كافي براي پيشرفت بسيار مهم است.
علاوه بر اين، ما محتوياتي را در وبلاگ سايت مشتري شناسايي كرديم كه در آن فرصت هايي براي لينك دهي داخلي موجود بود. اين پست هاي وبلاگ فرصت هاي لينك دهي ما را افزايش داد و از طريق لينك هاي داخلي ما ارزش لينك هاي اين صفحات را به صفحه مورد هدف هدايت كرديم.
پاكسازي و تكراربهترين بخش فرآيندي كه در اينجا ارائه كرديم اين است كه اين فرايند مقياس پذير است.
اين مطالعه موردي بر روي يك صفحه هدف در سايت مشتري ما تمركز داشت كه نتايج فوق العاده اي را تجربه كرد . اما اين فرآيند را مي توان براي چندين صفحه اعمال كرد. در حقيقت، ما همين فرآيند را براي رشد يك صفحه ديگر پياده كرديم كه از هيچ به بيش از ۵۰۰ بازديد در هر ماه در يك جدول زماني مشابه رسيد.
مولفه اصلي شناسايي حياتي ترين فرصت هاي جستجو در دسترس شما است. هنگامي كه اين فرصت ها و صفحاتي كه مي توانند آنها را پيش برند را شناسايي كرديد ، مي توانيد از اين فرايند براي بهبود عملكرد ارگانيك آنها استفاده كنيد و حجم زيادي از ترافيك مرتبط را بدست آوريد.
اگر بتوانيد اين استراتژي را به طور پيوسته و براي چندين صفحه اجرا كنيد، در طول زمان كل سايت شما جهش و رشد دامنه را تجربه خواهد كرد.

 سوالات متداول :  سئو هدفمند يعني چه؟به معني ساختن يك صفحه در وب سايت و سئو آن صفحه با هدفي خاص مانند فروش يك محصول يا خدمات است.
مهمترين بخش ها در سئو هدفمند كدام هستند؟طراحي سايت براساس الگوريتم هاي جديد گوگل ، توليد محتواي باكيفيت و دريافت بك لينك از سايت هايي كه اتوريتي بالايي دارند.
بهبود سئو به افزايش ترافيك سايت منجر ميشود؟بله؛ كاربرن بسياري در گوگل جستجو ميكنند و اگر سايت شما در نتايج اول تا سوم باشد وارد سايت شما ميشوند و اين بهترين روش افزايش ترافيك سايت محسوب ميشود.

 

 

https://www.janblaghy.ir/4-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۴:۱۴ توسط:روشني ذهن موضوع:

يادگيري و آموزش ديجيتال ماركتينگ

ديجيتال ماركتينگ به همه فعاليت‌هاي آنلاين شما براي جذب مشتري در زمينه كسب و كارتان اطلاق مي‌شود. كسب و كارهايي كه از قدرت نفوذ كانال‌هايي مثل جستجوي گوگل، شبكه‌هاي اجتماعي، ايميل، وب‌سايت و … براي جذب مشتريان خود استفاده مي‌كنند، ديجيتال ماركتينگ مي‌كنند. در اين مقاله به معرفي روش‌هاي ديجيتال ماركتينگ مي‌پردازيم و هر يك را توضيح خواهيم داد.
حقيقت اين است كه ميزان فعاليت مردم در دنياي اينترنت نسبت به ۱۲ سال گذشته دو برابر شده است. درصد زيادي از اين زمان هم صرف خريد و فروش محصولات و دريافت خدمات مي‌شود كه طبيعتاً قدرت نفوذ كسب‌وكارهاي آفلاين را كاهش مي‌دهد. مي‌توان گفت بازرايابي به معناي جذب مشتري در مكاني مناسب و زماني درست است. اين مكان درست در ديجيتال ماركتينگ گستره‌ي وسيعي به اسم اينترنت را شامل مي‌شود و مي‌تواند در هر زماني انجام شود.
 ديجيتال ماركتينگديجيتال ماركتينگ دربردارنده تمام تلاش‌هاي بازاريابي با استفاده از دستگاه‌هاي الكترونيكي يا اينترنت است. كسب‌وكارها از كانال‌هاي ديجيتالي مثل موتورهاي جستجو، رسانه‌هاي اجتماعي، ايميل و وب‌سايت‌هاي ديگر براي ارتباط با مشتريان فعلي و آتي استفاده مي‌كنند.
چرا ديجيتال ماركتينگ؟ديجيتال ماركتينگ - چرا ديجيتال ماركتينگ؟
درحاليكه بازاريابي سنتي هنوز در تبليغات چاپي، ارتباطات تلفني يا بازاريابي فيزيكي وجود دارد اما ديجيتال ماركتينگ مي‌تواند بصورت الكترونيكي و آنلاين صورت گيرد. يعني فرصت‌هاي بازاريابي بيشماري براي بازاريابي برندها از طريق ايميل، ويديو، رسانه‌هاي اجتماعي يا وب‌سايت وجود دارد.
از آنجاييكه ديجيتال ماركتينگ داراي گزينه‌ها و استراتژي‌هاي بسيار زيادي است مي‌توانيد خلاقانه عمل كنيد و با توجه به بودجه‌تان از تاكتيك‌هاي بازاريابي گوناگوني استفاده كنيد. با ديجيتال ماركتينگ مي‌توانيد از ابزاري مثل داشبورد تحليل براي نظارت بر موفقيت و ROI براي كمپين‌هايتان استفاده كنيد كه بيشتر از فرصت‌هاي تبليغاتي است كه بازاريابي سنتي در اختيارتان قرار مي‌دهد- مثل بيلبورد يا تبليغات چاپي.
پيشنهاد وب رمز: KPI چيست؛ انواع، ۵ مرحله ايجاد و ۱۸ مثال آن
يك كسب‌وكار چگونه ديجيتال ماركتينگ را تعريف مي‌كند؟ديجيتال ماركتينگ به اين صورت تعريف مي‌شود: «استفاده از تاكتيك‌ها و كانال‌هاي ديجيتالي بيشمار براي برقراري ارتباط با مشتريان بصورت آنلاين». از خود وب‌سايت گرفته تا سرمايه‌هاي تبليغاتي آنلاين يك كسب‌وكار – تبليغات ديجيتالي، بازاريابي ايميلي، بروشورهاي آنلاين و غيره – طيف وسيعي از تاكتيك‌ها وجود دارد كه زير چتر «ديجيتال ماركتينگ» تعريف مي‌شوند.
بهترين بازارياب‌هاي ديجيتالي تصوير واضحي از دستيابي به اهدافشان از طريق كمپين‌هاي ديجيتال ماركتينگ دارند. و بازارياب‌ها با توجه به اهداف استراتژي بازاريابي‌شان مي‌توانند يك كمپين بزرگتر را از طريق كانال‌هاي رايگان و پولي پشتيباني كنند.
براي مثال، يك بازارياب محتوا مي‌تواند يك سري پست‌هاي وبلاگ بسازد كه بصورت يك كتاب الكترونيكي درباره كسب‌وكار جديد عمل كند. سپس بازارياب‌هاي رسانه‌هاي اجتماعي شركت مي‌توانند اين پست‌هاي وبلاگ را از طريق پست‌هاي پولي و واقعي در حساب‌هاي رسانه‌هاي اجتماعيِ كسب‌وكار تبليغ كنند. شايد بازارياب ايميلي يك كمپين ايميلي راه بيندازد تا اطلاعات بيشتري را درباره شركت به كساني كه كتاب الكترونيكي را دانلود مي‌كنند ارسال كند. درباره اين بازارياب‌هاي ديجيتالي خاص بيشتر صحبت خواهيم كرد.
ديجيتال ماركتينگ چطور عمل مي‌كند؟ديجيتال ماركتينگ - عملكرد ديجيتال ماركتينگ
گرفته از وب‌سايت شما تا ساير فعاليت‌هاي آنلاين‌تان به منظور شناسايي برندتان شامل تبليغات در گوگل، تبليغات ديجيتالي، بازيابي‌هاي ايميلي، بروشورهاي آنلاين و فعاليت‌هايي از اين قبيل همگي زير چتر ديجيتال ماركتينگ قرار مي‌گيرند. بهترين بازارياب‌هاي ديجيتالي تصوير واضحي از دارايي‌ها و تاكتيك كاري‌شان در زمينه كسب و كار خودشان دارند. در ادامه به برخي از متداول‌ترين دارايي‌ها و تاكتيك‌هاي ديجيتال ماركتينگ مي‌پردازيم.
دارايي‌‌ها– وب‌سايت شما
– پست‌هاي وبلاگتان
– كتاب‌هاي الكترونيكي
– اينفوگرافي‌ها
– ابزارهاي تعاملي (interactive tools)
– كانال‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي (فيسبوك، لينكداين، توييتر، اينستاگرام، تلگرام و …)
– بروشورهاي آنلاين
– ويژگي‌هاي خاص برندينگ شما (لوگو، فونت و …)
روش‌هاي ديجيتال ماركتينگ۱. بهينه‌سازي موتور جستجو (SEO)ديجيتال ماركتينگ - بهينه‌سازي موتور جستجو
سئو سايت عبارت است از پروسه‌ بهينه‌سازي وب‌سايتتان به منظور دستيابي به رتبه بهتر در موتورهاي جستجو. در صورت بهينه‌ سازي سايت، ميزان بازديد افزايش مي‌باشد و براي شما مشتريان بالقوه و بالفعل به ارمغان خواهد آمد.
اين روند وب‌سايت شما را بهينه‌سازي مي‌كند تا «رتبه» بالاتري در صفحات نتايج موتور جستجو بدست آورد و بدين ترتيب مقدار ترافيك واقعي (يا رايگان) كه وب‌سايت شما دريافت مي‌كند را افزايش مي‌دهد. كانال‌هايي كه از SEO استفاده مي‌كنند عبارتند از وب‌سايت‌ها، وبلاگ‌ها و اينفوگرافيك‌ها.
روش‌هاي زيادي براي استفاده از سئو سايت جهت افزايش ترافيك سايت باكيفيت در وب‌سايت وجود دارد كه عبارتند از:
سئو داخلياين سئو داخلي بر تمام محتواي موجود «درون صفحه» در هنگام جستجوي يك وب‌سايت تمركز دارد. با جستجوي كلمات كليدي از نظر حجم و معناي اين كلمات مي‌توانيد به سئوالات مخاطبان پاسخ دهيد و رتبه بالاتري در صفحات نتايج موتور جستجو (SERPs) بدست آوريد.
سئو خارجيسئو خارجي بر تمام فعاليتي كه در حين بهينه‌سازي وب‌سايت در «خارج از صفحه» رخ مي‌دهد تمركز دارد. ممكن است اين سئوال را بپرسيد: «كدام فعاليتِ خارج از وب‌سايتم مي‌تواند بر رتبه‌بندي‌ام تأثير بگذارد؟» پاسخ «لينك‌هاي ورودي/inbound links» است كه بك‌لينك/backlink نيز ناميده مي‌شوند. تعداد منتشركنندگاني كه به شما مي‌پيوندند و «قدرت» نسبي اين منتشركنندگان بر رتبه شما براي كلمات كليدي مورد نظرتان تأثير مي‌گذارند. با برقراري ارتباط با منتشركنندگان ديگر، نوشتن پست‌هاي ميهمان در اين وب‌سايت‌ها (و لينك بازگشتي به وب‌سايت خودتان) و جلب توجه خارجي مي‌توانيد بك‌لينك‌هايي كه براي ارتقاء وب‌سايتتان در SERPهاي درست نياز داريد را بدست آوريد.
سئو فنيسئو فني يا سئو تكنيكال بر پس‌زمينه وب‌سايتتان و نحوه رمزگذاري صفحات تمركز دارد. فشرده‌سازي تصوير، داده‌هاي ساختاربندي شده و بهينه‌سازي فايل CSS همگي اشكالي از SEO فني هستند كه مي‌توانند سرعت بارگذاري وب‌سايتتان را افزايش دهند – يك عامل مهم براي رتبه‌بندي در موتورهاي جستجو مثل گوگل.
۲. بازاريابي محتواكانتنت ماركتينگ عبارت است از ايجاد محتوا در زمينه با كسب و كار شما به منظور شناخته شدن برند شما و افزايش مراجعين آنلاين وب‌سايتتان.
بازاريابي محتوايي به معناي ايجاد و ترويج دارايي‌هاي محتوا به منظور افزايش آگاهي از برند، رشد ترافيك، ايجاد مشتريان راغب و همچنين مشتريان واقعي. كانال‌هايي كه مي‌توانند در استراتژي بازاريابي محتوا نقش داشته باشند عبارتند از:
پست‌هاي وبلاگنوشتن و منتشر كردن مقالات درمورد وبلاگ يك شركت به شما كمك مي‌كند تا تخصص صنعتي‌تان را اثبات كنيد و ترافيك جستجوي واقعي را براي كسب‌وكارتان توليد كنيد. اين كار فرصت‌هاي بيشتري براي تبديل بازديدكنندگان وب‌سايت به مشتريان راغب ايجاد مي‌كند.
كتاب‌هاي الكترونيكي و مقالات سفيدكتاب‌هاي الكترونيكي، مقالات سفيد و محتواهاي طولاني مشابه به آموزش بيشتر بازديدكنندگان وب‌سايت كمك مي‌كنند. اين كار همچنين شما را قادر مي‌سازد تا محتواتان را با اطلاعات تماس يك مخاطب تبادل كنيد، مشتريان راغب براي شركتتان جذب كنيد و مردم را در مسير خريد قرار دهيد.
اينفوگرافيكگاهي اوقات مخاطبان از شما مي‌خواهند نمايش دهيد نه اينكه تعريف كنيد. اينفوگرافيك نوعي محتواي بصري است كه به بازديدكنندگان وب‌سايت كمك مي‌كند تا مفهومي كه مي‌خواهند ياد بگيرند را تجسم كنند.
۳. بازاريابي شبكه اجتماعيديجيتال ماركتينگ - بازاريابي شبكه اجتماعي
سوشال نتورك مارتينگ تاكتيك ديگري در زمينه ديجيتال ماركتينگ است كه به توليد محتوا و ايجاد تعامل در شبكه‌هاي اجتماعي به منظور ديده‌شدن برند و افزايش بازديد وب‌سايت و مشتري انجام مي‌شود.
بازاريابي شبكه هاي اجتماعي برند و محتواتان را در كانال‌هاي رسانه‌هاي اجتماعي تبليغ مي‌كند تا آگاهي از برند را بالا برده، ترافيك ايجاد كند و مشتريان راغب براي كسب‌وكارتان توليد نمايد. كانال‌هايي كه مي‌توانيد در بازاريابي رسانه‌هاي اجتماعي استفاده كنيد عبارتند از:
فيس‌بوكتوييترLinkeInاينستاگراماسنپ چتپينترستاگر به تازگي به بسترهاي اجتماعي پيوسته‌ايد مي‌توانيد از ابزاري مثل HubSpot براي اتصال كانال‌هايي مثل LinkedIn و فيس‌بوك در يك مكان استفاده كنيد. بدين ترتيب به راحتي مي‌توانيد محتوا را براي كانال‌هاي متعدد يكباره زمانبندي كنيد و بر تحليل بستر نيز نظارت كنيد.
علاوه بر اتصال حساب‌هاي كاربري اجتماعي براي پست كردن محتوا مي‌توانيد صندوق‌هاي ورودي رسانه‌هاي اجتماعي‌تان را با HubSpot ادغام كنيد تا پيام‌ها را در يك مكان دريافت كنيد.
۴. تبليغات كليكي (PPC)ديجيتال ماركتينگ - تبليغات كليكي (PPC)
PPC متدي است كه به ازاي هر بار كليك بر روي تبليغات شما در سايت‌هاي ديگر و هدايت كاربر به وب‌سايتتان هزينه مشخصي از اعتبارتان كه پيش از اين به وب‌سايت تبليغ كننده پرداخت كرده‌ايد، كسر مي‌گردد. متداول‌ترين نوع تبليغات كليكي سرويس Adwords گوگل مي‌باشد.
تبليغات PPC يك روش براي ايجاد ترافيك در وب‌سايت است كه در آن بايد به ازاي هر كليكي كه برروي تبليغاتان مي‌شود به منتشركننده پول پرداخت كنيد. يكي از رايج‌ترين روش‌هاي PPC تبليغات گوگل است كه در آن بايد براي اسلات‌هاي برتر در صفحات نتايج موتور جستجوي گوگل به ازاي هر كليكي كه برروي لينك‌هايتان مي‌شود پول پرداخت كنيد. كانال‌هاي ديگري كه مي‌توانيد در آن‌ها در PPC استفاده كنيد عبارتند از:
تبليغات پولي در فيس‌بوكدر اينجا، كاربران مي‌توانند براي يك ويديوي سفارشي، پست تصويري يا نمايش اسلايد پول پرداخت كنند و فيس‌بوك آن‌ها را در newsfeeds كساني كه با مخاطبان كسب‌وكارتان انطباق دارند منتشر مي‌كند.
كمپين‌هاي تبليغاتي توييتردر اينجا، كاربران مي‌توانند يك سري پست يا نشانه‌هاي پروفايل را در newsfeeds مخاطبان خاص منتشر كنند و به ازاي آن به توييتر پول پرداخت كنند. تمام اين كارها براي رسيدن به يك هدف تجاري خاص صورت مي‌گيرد. اين هدف مي‌توانيد ترافيك وب‌سايت، فالورهاي بيشتر توييتر، مشاركت در توييت يا حتي دانلود اپليكيشن‌ها باشد.
پيام هاي داراي اسپانسر در LinkedInدر اينجا، كاربران مي‌توانند به LinkedIn پول پرداخت كنند تا پيام‌هايي را مستقيمأ به كاربران خاصش براساس صنعت و سوابق آن‌ها ارسال كند.
۵. بازاريابي پورسانتيافيليت ماركتينگ گونه‌اي از ديجيتال ماركتينگ است كه در ازاي جذب مشتري منجر به فروش محصولات يا ارائه خدمات توسط ديگران براي جذب كننده پورسانت در نظر مي‌گيرد. در اين ميان شما مي‌توانيد ارائه‌دهنده محصول يا خدمات و يا جذب‌كننده مشتري باشيد.
افيليت ماركتينگ يا بازاريابي پورسانتي يك نوع تبليغات مبتني بر عملكرد است كه در آن براي تبليغ محصولات يا خدمات يك شخص ديگر در وب‌سايتتان كميسيون دريافت مي‌كنيد. كانال‌هاي بازاريابي وابسته عبارتند از:
پست كردن تبليغات ويديويي از طريق برنامه يوتيوب.پست كردن لينك‌هاي وابسته از حساب‌هاي كاربري رسانه اجتماعي‌تان.۶. تبليغات همساناين دسته از ماركتينگ ديجيتالي عموما به صورت درج محتواي تبليغاتي (شامل متن، عكس، بنر و …) از شما در محل‌هايي ديگر مثل وب‌سايت‌هاي پرمخاطب صورت مي‌پذيرد. هدف از اين نوع تبليغات هم شناخته‌شدن برند و دريافت بازديد‌كننده براي وب‌سايت شماست. از جمله تبليغات اين‌چنيني مي‌توان به تبليغات فيسبوك و توييت‌هاي تبليغاتي توييتر اشاره كرد.
تبليغات همسان به تبليغاتي اشاره دارد كه عمدتأ محتوا محور هستند و همراه با محتواهاي رايگان ديگر در يك پلتفرم منتشر مي‌شوند. پست‌هاي BuzzFeed مثال خوبي در اين زمينه مي‌باشند اما افراد زيادي تبليغات رسانه‌هاي اجتماعي را نيز به عنوان تبليغات «بومي» در نظر مي‌گيرند – مثلأ تبليغات فيس‌بوك و تبليغات اينستاگرام.

 

https://www.janblaghy.ir/digital-marketing-training/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۸:۲۴ توسط:روشني ذهن موضوع:

آموزش ساخت فروشگاه اينترنتي

امروزه واژه فروشگاه اينترنتي يا فروشگاه آنلاين به مراتب از جاهاي مختلفي شنيده مي‌شود و كمتر كسي را مي توان يافت با داشتن دسترسي به اينترنت خريد اينترنتي نكرده باشد. در اين مقاله تمامي مسائل مرتبط به فروشگاه اينترنتي را از ابتدا بررسي خواهيم كرد.
تاريخ فروشگاه اينترنتيدر سال ۱۹۹۱ آقاي برنزلي استاد دانشگاه ام آي تي مفهوم تجارت الكترونيك را پايه گذاري كرد و در سال ۱۹۹۴ پس از ارائه مفاهيم بانكداري آنلاين خريد اينترنتي متولد شد. در زير ليست اولين ها در حوزه آنلاي را قرار داده ايم.
پيتزا هات (Pizza Hut)كمپاني اينترشاپ: ارائه دهنده راهكارهاي تجاري براي كسب و كارهاي بزرگشركت آمازون: نخست به عنوان فروشگاه كتاب آغاز به كار كرداي بي (e-Bay): در حوزه مزايده ي اينترنتي به فعاليت مي پردازدفروشگاه اينترنتي چيست
تعريف فروشگاه اينترنتي در واقع فروشگاه اينترنتي يك وب سايت است كه محصولات در بستر اينترنت براي فروش عرضه مي شود؛ اين محصولات مي‌تواند فيزيكي يا مجازي باشد.
محصولات در دسته بندي‌هاي مشخص، بخش بندي شده اند و با انتخاب دسته بندي يا جستجوي محصول مشخص وارد صفحه محصول شده و اطلاعات مرتبط به آن محصول را به طور كامل مشاهده كرد. نظرات كاربران را پس از استفاده از آن محصول مورد مطالعه قرار داد و پس از آن اقدام به خريد كرد.
پرداخت وجه به چه صورت است؟اگر محصول مجازي باشد تنها پرداخت اينترنتي صورت مي‌گيرد و اگر محصول فيزيكي باشد پرداخت مي‌تواند هم به صورت پرداخت آنلاين باشد و هم آن كه پس از دريافت محصول وجه آن پرداخت شود.
سبد خريد چيست؟اصطلاح انگليسي سبد خريد، card مي‌باشد؛ همانند سبد خريد واقعي در فروشگاه‌هاي سنتي عمل مي‌كند بدين معني كه شما مي‌توانيد محصولاتي را به سبد خريد خود اضافه كنيد و يا در صورت عدم نياز آن را از سبد خريد خود حذف كنيد و پس از تصميم نهايي اقدام به خريد كنيد.
فروشگاه اينترنتي چيست خريد اينترنتي
انواع فروشگاه‌هاي اينترنتي فروشگاه كالاي فيزيكياصطلاح انگليسي فروشگاه كالاي فيزيكي tangible shop مي‌باشد؛ در اين نوع فروشگاه‌ها محصولات به صورت فيزيكي عرضه ميشود. يعني محصولات همانند كلمه tangible قابل رويت است مانند خريد لپ تاپ، تلويزيون و … در اين نوع فروشگاه كاربر پس از خريد محصول مورد علاقه خود از سوي فروشگاه اينترنتي مربوطه اعلاني مبني بر آنكه محصول مورد نظر در تاريخ مشخص به دست شما خواهد رسيد، دريافت مي كند. كارمندان فروشگاه اينترنتي محصول مورد نظر كاربران را بسته بندي كرده و در تاريخ مشخص شده ارسال مي‌كند.
 فروشگاه كالاي مجازياصطلاح انگليسي فروشگاه كالاي مجازي Digital Shop مي‌باشد. در اين نوع فروشگاه تنها محصولات بصورت كاملاً مجازي فروخته مي‌شود و به سايت‌هايي كه كتاب الكترونيكي، فيلم‌هاي آموزشي، بازي‌هاي ديجيتال و … به فروش ميرسد. در اين نوع فروشگاه پس از خريد محصول مورد نظر لينك محصول خريداري شده براي خريدار ارسال مي‌شود.
مزاياي خريد از فروشگاه اينترنتي انتخاب بهترين محصول با توجه به نظر كاربران مطالعه تمامي اطلاعات محصول قبل از خريد محصول صرفه جويي در زمانراحتي در خريد محصول دريافت محصول به آساني و درب منزل امكان پرداخت اينترنتي و همچنين پرداخت در آدرس مشتريمعايب خريد از فروشگاه اينترنتي خريد برخي اقلام مانند لباس، عينك و … ممكن است آنطور كه در عكس هاي مدلهاي موجود در فروشگاه اينترنتي زيبا به نظر برسد براي خريدار زيبا نباشد. برخي از فروشنده‌هاي اينترنتي كلاهبردار هستند و بايد به نماد اعتماد الكترونيكي كه در پايين وب سايت‌هاي فروشگاهي درج شده است توجه كرد. برخي اوقات برخي محصولات فيزيكي دچار عيب مي‌شود. قبل از خريد، قوانين فروشگاه اينترنتي مربوطه را بخوانيد كه مسئوليت چنين مسائلي را به عهده گرفته باشد.چگونه مي‌توانيم به فروشگاه اينترنتي اعتماد كنيم؟ نماد اعتماد الكترونيكيداشتن نماد اعتماد الكترونيكي براي فروشگاه‌هاي اينترنتي بسيار مهم است زيرا همانند جواز كسب و كار مي‌باشد و در صورت اتفاق ناخوشايندي مي‌توان از طريق نماد اعتماد الكترونيكي پيگيري كرد.
 امكان پرداخت در محلاگر فروشگاهي چنين امكاني را براي خريداران خود در نظر گرفته باشد؛ نشان دهنده آن است كه تمامي اطلاعات و مدارك صاحب فروشگاه در اختيار پست جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد. يكي از راهكارهاي اعتمادسازي است.
 شهرت فروشگاه اينترنتيشهرت فروشگاهي كه قصد خريد از آن را داريد مي‌توانيد با جستجو كردن در گوگل به آن دست پيدا كنيم
 دسترسي به فروشگاه اينترنتيهر چقدر ميزان دسترسي شما به افرادي كه در فروشگاه اينترنتي در حال فعاليت هستند آسان‌تر و مهياتر باشد نشان دهنده پويا بودن فروشگاه مربوط است.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۰۰:۰۸ توسط:روشني ذهن موضوع:

راه اندازي كسب و كار اينترنتي

اولين سوالي كه بايد پاسخ آن به روشني مشخص شود اين است كه كسب و كار اينترنتي چيست؟ به طور كلي به شكلي از ارائه خدمات يا عرضه محصولات گفته مي شود كه در فضاي اينترنت انجام مي پذيرد.
در اين شيوه كسب و كار، كسي كه خدمتي را ارائه مي دهد يا محصولي را عرضه مي كند، با استفاده از فضا و ابزارهاي اينترنت فعاليت خود را معرفي كرده و در دسترس عموم قرار مي دهد. از جمله اصلي ترين فضاها و ابزارهاي كسب و كار اينترنتي مي توان به وبسايت، ايميل، صفحه اينستاگرام و كانال تلگرام اشاره كرد.
مشتريان و دريافت كنندگان خدمات و محصولات ابتدا با مراجعه به وبسايت يا پيج اينستاگرام آن كسب و كار با ويژگي ها و مزاياي آن سرويس دهنده، آشنايي پيدا مي كنند. سپس اگر متقاعد شده باشند، نسبت به سفارش دادن محصول مورد نظر خود اقدام مي نمايند.
در اين زمينه بهتر است نكته اي را خاطر نشان شويم كه مي تواند مهم باشد. به نظر شما كسب و كار اينترنتي با كسب درآمد از اينترنت چه تفاوت هايي دارد؟
با استفاده از اينترنت مي توان از راه هاي مختلفي به درآمد رسيد و پول كسب كرد. بسياري از اين روش ها امروزه رايج هستند. مثلا يكي از پولسازترين روش ها در اين زمينه، كسب درآمد از طريق ارزهاي رمزگذاري شده است. بيتكوين bitcoin شناخته شده ترين مورد در بين ارزهاي رمزگذاري شده است كه مي تواند سوددهي بالايي هم داشته باشد.
هم چنين يكي ديگر از راه هاي رسيدن به درآمد و پول درآوردن از اينترنت، فريلنسينگ يا دوركاري است. فريلنسرها يا دوركارها، در سايت هاي مخصوص فري لنسينگ ثبت نام كرده و سفارش دريافت مي كنند. اين سفارش ها شامل موارد بسيار گسترده و گوناگوني مانند توليد محتوا ، طراحي گرافيك، تدوين فيلم، آهنگسازي و… مي شود. فري لنسينگ هم مي تواند درآمد خوبي براي شخص به ارمغان بياورد.
اما كسب و كار اينترنتي به آن شيوه اي از كسب درآمد گفته مي شود كه در آن شما صاحب كسب و كار خود هستيد. صاحبان كسب و كارهاي اينترنتي از طريق اينترنت و مخصوصا فعاليت در وبسايت و پيج اينستاگرام خود، نسبت به اراده خدمات يا محصولات خود اقدام مي كنند.
مثلا كالاهايي كه خود توليد مي كنند را به فروش مي رسانند، يا كالاهاي شركت هاي ديگر را به صورت واسطه مي فروشند. يا اينكه خدمات ويژه اي مانند اشتراك ويديو را به صورت پولي ارائه مي دهند.
به طور كلي كسب درآمد از اينترنت كار چندان دشواري نيست و روش هاي گوناگوني براي آن وجود دارد . اما كسب و كار اينترنتي حيطه اي تخصصي تر، حرفه اي تر و دقيق تري است كه دشواري هاي مخصوص خود را دارد.
حتما بخوانيد :  ديجيتال ماركتينگ چيست - 0 تا 360 درجه ابعاد ديجيتالراه اندازي كسب و كار اينترنتيراه اندازي كسب و كار اينترنتي آيا راه اندازي و داشتن كسب و كار اينترنتي ضرورتي دارد؟پاسخ دادن به اين سوال مي تواند اهميت حقيقي كسب و كاري كه بر مبناي اينترنت بنا شده است را براي شما كاملا روشن سازد.
كسب و كارهاي سنتي براي مدتي طولاني تنها راه و بهترين راه براي فروش محصول توليدي، يا ارائه خدمات به مردم بودند. هركس براي خريد آن چيزي كه نياز داشت به بازار يا مغازه مورد نظر مي رفت و به خدمت يا محصولي كه نياز داشت دست مي يافت. اما با توجه به پيشرفت روز افزون تكنولوژي و پديد آمدن امكانات جديد كه تحول بزرگي در زندگي انسان ايجاد كردند، نيازهاي بشر نيز دستخوش تغيير شدند.
با پيشرفت تكنولوژي هم نيازهاي جديدي براي بشر به وجود آمد و هم راه هاي جديدي براي رفع نيازهاي قبلي شناخته شد. مثلا نياز به شبكه هاي اجتماعي مانند اينستاگرام و فيسبوك و تلگرام، چيزي بود كه قبل از اينترنت اصلا احساس نمي شد. اما با ساخته شدن فيسبوك اين نياز، يكي از اصلي ترين نيازهاي جديد بشر تلقي مي شود.
هم چنين راه هاي بهتر و جديدتري براي رفع نيازهاي پيشين شناخته شد كه به مراتب از راهكارهاي سنتي و قبلي آسان تر بودند. به عنوان مثال خدمات بانكي كه بخش عمده آن امروزه از طريق اينترنت و فضاي مجازي ارائه مي شوند، موجب شدند نياز به مراجعه به بانك براي كار ساده اي نظير انتقال وجه به شيوه اي بسيار آسان برطرف شود.
در ادامه توضيحات قبلي، لازم به ذكر است كه اين روند پيشرفت تكنولوژي هر روز سريعتر مي شود و انسان و نيازهايش را بيشتر تغيير مي دهد. تا آن جايي كه بنابر پيش بيني مختصصان، تا ۵ سال آينده كسب و كارهاي سنتي و قديمي تا حد زيادي از بين خواهند رفت.
هم چنين گفته مي شود حدود ۸۰ درصد مشاغلي كه در سال ۲۰۲۵ وجود خواهد داشت امروزه اصلا وجود ندارند. اين نشان مي دهد كه كسب و كارها و كسب درآمد با سرعت زيادي به سمت اينترنتي شدن مي رود.
بنابراين بايد اين حقيقت را پذيرفت كه آينده شغل ها و كسب و كارها، در اينترنت است. اين حقيقتي است كه چه تلخ و چه شيرين، اجتناب ناپذير است و به زودي، اينترنت و ابزارهايش اصلي ترين منبع كسب درآمد عمده مردم خواهند بود.
به همين دليل است كه داشتن كسب و كار اينترنتي براي عقب نيفتادن از رقابت يك امر ضروري است. يادگيري اصول و تكنيك هاي اين حيطه براي هركس كه در انديشه داشتن درآمد تضميني و برتري در رقابت با ساير رقباست يك امر بسيار مهم به شمار مي آيد.
آيا همه مشاغل و كسب و كارها مي توانند به صورت اينترنتي فعاليت داشته باشند؟سوال مهم ديگري كه در زمينه كسب و كارهاي اينترنتي مطرح مي شود، اين است كه آيا زمينه فعاليت در اينترنت براي همه مشاغل برقرار است؟ مثلا كسي كه يك كارواش دارد و خدمات شستشوي ماشين ارائه مي دهد؛ يا پزشكان كه شغلشان مستلزم حضور بيمار در كلينيك و درمانگاه است؛ آيا اين گونه مشاغل نيز بايد به فكر فعاليت در اينترنت باشند؟
پاسخ اين سوال، مثبت است. با توجه به رواج گوشي هاي همراه هوشمند در ميان مردم و حضور عمده مردم در فضاي مجازي، پس بهترين جا براي يافتن مشتري همين فضاي مجازي است. درصد زيادي از مردم از تلفن هاي هوشمند و شبكه هاي اجتماعي و اينترنت استفاده مي كنند.
بنابراين يك راهبرد هوشمندانه فعاليت در اينترنت است؛ يك كسب و كار با حضور در اينترنت و معرفي خدمات، ويژگي ها و مزاياي خود مي تواند توجه درصد زيادي از مردم را به خود جلب كند و بسياري از آن ها را متقاعد به استفاده از خدمات و محصولات خود كند.
حتي يك پزشك نيز مي تواند از اين فضا بهره ببرد. به اين صورت كه آن پزشك مي تواند با حضور فعال و پررنگ در شبكه هاي اجتماعي و داشتن وبسايت، هم سابقه و مدارك و گواهي هاي خود را در معرض ديد عموم بگذارد، هم به سوالات مردم پاسخ دهد؛ و در نهايت با جلب اعتماد مردم، آن ها را به مشتريان خود تبديل كند.
مجور اينماد يا نماد اعتماد الكترونيكيبراي راه اندازي كسب و كار اينترنتي به مجوز خاصي نياز دارم؟جواب منفي است در حالت عادي شما براي شروع كسب و كار اينترنتي خود نياز به هيچگونه مجوزي نداريد! مگر نماد اعتماد الكترونيكي وب سايت كه بسياري از درگاه هاي بانكي زماني كه مي خواهيد در وب سايت خود يك صفحه ي پرداخت داشته باشيد از شما طلب مي كنند و اگر نماد را نداشته باشيد نميتوانيد در وب سايت خود امكان فروش چيزي را داشته باشيد.
گرفتن نماد اعتماد وب سايت نيز كار ساده اي است فقط ثبت نام كنيد و  زماني كه وب سايت شما در اينترنت قرار گيرد وب سايت شما بررسي مي شود و اين نماد به شما اعطا خواهد شد كه البته اگر وب سايت شما يا كسب و كار شما صفحه ي پرداخت ندارد نيازي به اين نماد نيز نداريد!
سعي كنيد كه نگذاريد كه مطالب توهين آميز، جنسي و سياسي به كسب و كار اينترنتي شما راه پيدا كنند تابع قوانين كشور باشيد چرا كه در تمام دنيا چنين بحث هايي مانع پيشرفت يك كسب و كار اينترنتي خواهد شد و در ايران نيز به شدت با شما برخورد خواهد شد.
حتما بخوانيد :  پست مهمان چيست ؟ و چطور پست مهمان بنويسيم ؟آيا بدون سرمايه هم ميتوان كسب و كار اينترنتي راه انداخت؟بدون شك بله! در شرايط اقتصادي فعلي ايران و بعد از بحران كرونا، بسياري از افراد به فكر راه اندازي كسب و كار اينترنتي در فضاي آنلاين افتادند. اما چالش اصلي كه با آن رو به رو بودند، تامين بودجه اوليه براي شروع تجارت آنلاين بود. اين در حالي است كه براي شروع، لزوما به سايت و بودجه كلاني نياز نيست. در بين انواع شبكه هاي اجتماعي، بعد از فيلتر شدن تلگرام، اينستاگرام محبوبترين شبكه اجتماعي در ايران است. براي ايجاد يك صفحه تجاري در اين سوشال مديا، به هيچ سرمايه اوليه نيازي نيست. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه با يك استراتژي هدفمند، توليد محتوا كرده و از طريق هشتگ گذاري، به مخاطبان هدفتان برسيد. كسب و كارهايي كه از اين طريق راه اندازي ميشوند، اصطلاحا كسب و كار موبايلي نام گرفته و اتفاقا درآمد بالايي هم خواهند داشت. مانند اينفلوئسنرهايي نظير صدف بيوتي!
انواع كسب و كار اينترنتي آشنا شويدانواع كسب و كار اينترنتي آشنا شويدانواع كسب و كار اينترنتيحوزه كسب و كار در اينترنت داراي وسعت و گستردگي بسيار است. اما مي توان به طور كلي سه دسته بزرگ براي آن در نظر گرفت و همه كسب و كارها را به نوعي در آن قرار داد:
عرضه و فروش كالاهارايج ترين نمونه براي عرضه و فروش كالاها در قالب اينترنت، فروشگاه هاي اينترنتي هستند. اين فروشگاه ها كه انواع مختلفي دارند محصولات و كالاهاي خود يا شركت هاي عمده تر و كلان تر را به فروش مي رسانند. بسياري از فروشگاه هاي اينترنتي به صورت تخصصي و حرفه اي در يك زمينه خاص فعاليت مي كنند. مثلا در زمينه عرضه و فروش محصولات آرايشي و بهداشتي
برخي از فروشگاه هاي اينترنتي هم به صورت عمده و كلان فعاليت مي كنند و تقريبا همه اجناس و محصولات ممكن را در بستر اينترنت به فروش مي رسانند. بزرگترين نمونه اين فروشگاه هاي اينترنتي وبسايت بزرگ آمازون است. آمازون كه بزرگترين غول اقتصادي اينترنت است و مالك آن، ثروتمندترين مرد جهان است اجناس بسيار متنوعي در همه دسته بندي ها مي فروشد.
ارائه خدماتدسته بعدي كسب و كار اينترنتي، ارائه خدمات مختلف در بستر اينترنت است. سايت هايي كه در اين زمينه فعاليت مي كنند از تنوع بسيار بالايي برخوردار هستند. چرا كه هر خدمتي كه بتوان به مشتريان ارائه كرد، چه فيزيكي و چه غير فيزيكي، در اين دسته قرار مي گيرد.
به عنوان مثال سايت هايي كه با فعاليت در اينترنت نسبت به ارائه خدمات شستشوي ماشين فعال هستند در اين دسته قرار مي گيرند. هم چنين سايت هاي پخش و اشتراك گذاري فيلم در ازاي ارائه امكانات و خدمات خود، از كاربران خود اشتراك دريافت مي كنند.
هم چنين سايت هاي بازي هاي آنلاين نيز در همين دسته جاي مي گيرند. براي موارد ذكر شده، نمونه هاي داخلي و خارجي متعددي وجود دارد 

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۵:۳۱ توسط:روشني ذهن موضوع:

معيارهاي اصولي طراحي سايت

زمان مطالعه: 7 دقيقهدر دنياي امروز با تغيير مسير بسياري ازكسب‌وكارهاي سنتي به سمت كسب‌وكارهاي اينترنتي، بازار فعاليت‌هايي همچون طراحي سايت رونق زيادي پيدا كرده است، اما چگونگي طراحي وب ‌سايت، مراحل آن، اينكه از كجا و چطور آغاز شود، همچنين شرايط طراحي وب و ميزان هزينه‌هاي آن از جمله مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد. در اين نوشتار ضمن پاسخ به سوالات فوق، مفهوم طراحي وب‌سايت، تاريخچه و مراحل طراحي يك سايت موفق را بررسي خواهيم كرد.
طراحي سايت چيست؟طراحي سايت يا وب ديزاين Web-Design به مراحل طراحي و ساخت يك پايگاه اينترنتي جهت اطلاع‌رساني، معرفي شركت و ارائه محصولات آن گفته مي‌شود. طراحي وب‌ سايت يك پروسه است كه از لايه‌سازي صفحات وب، توليد محتوا، طراحي گرافيكي و رعايت اصول سئو تشكيل شده است. پيش از بررسي مراحل طراحي وب سايت، به مختصري از تاريخچه طراحي آن مي‌پردازيم.

تاريخچه طراحي سايتتيم برنرزلي، مخترع وب، با راه‌اندازي اولين وب سايت در سال۱۹۹۱، نام خود را به عنوان نخستين سازنده وب در تاريخ به ثبت رساند. درنخستين وب سايت، از ابرمتن و ارتباط براي ارسال ايميل (پست الكترونيك) استفاده شده بود. در اين سايت ساده متني هيچ‌گونه گرافيك، تصوير و حتي رنگ‌بندي به كار نرفته و هنوز هم در دسترس است.
مراحل طراحي وب سايت چيست؟مراحل طراحي وب سايت چيست؟
همان‌طور كه بيان شد، طراحي وب سايت به معني طراحي، ساخت و راه‌اندازي يك وب‌سايت يا بهينه‌سازي يك سايت قديمي در بستر اينترنت است.  Web Design(وب ديزاين) شامل 4 مرحله اصلي است كه در ادامه هركدام را شرح مي‌دهيم.
مرحله 1: طراحي واير فريمابتدا با توجه به نوع سايت و نياز مشتري، يك نماي كلي از سايت طراحي مي‌كنيم. اين نما شامل يك نقشه كلي از صفحات سايت و تعيين جايگاه و چيدمان المان‌ها و عناصر مختلف است. اين مرحله از طراحي وب سايت «طراحي وايرفريم» نام دارد.
مرحله2: طراحي گرافيك سايتپس از مشخص شدن محل قرارگيري عناصر سايت، بايد سايت را طراحي كنيم. در اين مرحله با توجه به نوع كسب‌‌وكار اينترنتي و با استفاده از نرم‌افزارهاي مخصوص رنگ‌بندي و گرافيك سايت طراحي مي‌شود.
مرحله3: كدنويسي و برنامه‌نويسيباتوجه به سايت طراحي شده و نياز مشتري، در اين مرحله مي‌توان از روش‌هاي مختلفي براي مديريت سايت استفاده كرد. سيستم‌هاي مديريت محتوا مانند وردپرس و يا طراحي يك فريم ورك اختصاصي برنامه‌نويسي. تصميم‌گيري در اين بخش براساس هزينه‌ها و نياز مشتري صورت مي‌گيرد.
مرحله4: راه‌اندازي سايتپس از انجام 3 مرحله قبل، به راه‌اندازي سايت در بستر جهاني اينترنت مي‌پردازيم. در اين مرحله پس از تهيه يك «هاست» و «نام دامنه مناسب»، سايت را پيكربندي كرده و در دسترس عموم قرار مي‌دهيم.
وظايف طراح سايتوظايف طراح سايت
وظايف يك طراح سايت به اين بستگي دارد كه مسئوليت طراحي و ساخت كدام قسمت سايت را بر عهده دارد. براي راه‌اندازي يك سايت حرفه‌اي، به دو تيم يا دو شخص نياز است. يك تيم براي طراحي شكل و ظاهر سايت و يك تيم براي طراحي كدهاي سرور و كدهايي كه براي كاربران قابل ديدن نيستند.
انواع طراحي سايت
انواع طراحي سايتدر قسمت قبل با مفهوم Frontend (فرانت‌اند) و Backend (بك‌اند) سايت آشنا شديم. اكنون به بررسي انواع طراحي وب سايت مي‌پردازيم.
سايت‌ها به دو دسته كلي ايستاتيك (Static Website) و ديناميك (Dynamic Website) تقسيم مي‌شوند.
در سايت‌هاي ايستاتيك يا ايستا: تنها قسمت فرانت‌اند انجام مي‌شود، يعني مطالب و محتويات سايت تنها يك بار جمع‌آوري شده و هركدام از صفحات سايت، جداگانه طراحي و بارگذاري مي‌شوند. در اين سايت‌ها هرگونه تغيير بايد توسط طراح و كارشناس سايت انجام شود. از اين مدل معمولا براي طراحي وب سايت‌هاي معرفي (كه تا مدت‌ها محتواي آن تغيير نمي‌كند) استفاده مي‌شود.سايت ديناميك يا پويا: در طراحي اين سايت‌ها هر دو بخش فرانت‌اند و بك‌اند برنامه‌نويسي مي‌شوند. سايت‌هاي پويا نياز به تغيير مداوم محتوا دارند و باتوجه به كاربرد سايت، طراحي شده و توسعه پيدا مي‌كنند. در سايت‌هاي دايناميك برنامه‌نويس بك‌اند، وظيفه پويا‌سازي وب‌سايت را بر عهده دارد و بايد اسكريپتي را طراحي كند كه سايت به‌طور كامل پويا باشد.اما آنچه در ادامه به آن مي‌پردازيم، بررسي اين موضوع است كه به‌طور كلي « طراحي وب‌ به چه دردي مي‌خورد و هدف از طراحي آن چه مي‌تواند باشد؟»
در دنياي امروز تقريبا براي هر هدف، يك سايت طراحي مي‌شود تا به‌عنوان پايگاه اطلاع‌رساني‌، فروش و… مورد استفاده قرار گيرد. موفق‌ترين اين سايت‌ها آن‌هايي هستند كه اصول طراحي و بهينه‌سازي سايت را به‌درستي رعايت كرده‌اند تا محتوا را به مخاطبان خود نمايش دهند. طراحي و ساخت يك وب‌سايت كارآمد و موفق، اين امكان را فراهم مي‌كند كه در كمترين زمان، جديدترين محصولات به‌همراه مشخصات كامل آن‌، در اختيار مخاطبان قرار گيرد، اين موضوع، رشد مشتريان و افزايش سود فعاليت اقتصادي را به‌دنبال خواهد داشت.
براي طراحي سايت از كجا شروع كنيم؟براي طراحي سايت از كجا شروع كنيم؟
مهم‌ترين عامل در تبديل شدن به يك طراح سايت حرفه‌اي، فراگيري مفاهيم اوليه و سپس كسب تجربه است. بهترين مرجع  در زمينه يادگيري طراحي وب، مي‌تواند آموزش‌هاي پروژه محور در زمينه طراحي وب سايت باشد. با انجام پروژه‌هاي مختلف حين آموزش، مي‌توانيد تجربه‌ اوليه در زمينه توسعه و آنلاين كردن يك سايت را به‌دست آوريد. در ادامه به‌صورت مرحله به مرحله توضيح مي‌دهيم كه براي تبديل شدن به يك طراح سايت حرفه‌اي چه مراحلي را بايد طي كنيد.
گام اول: فراگيري زبان HTMLHTML مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است، كه در فارسي به آن «زبان نشانه‌گذاري ابرمتن» مي‌گويند. از زبان HTML براي ايجاد بدنه اصلي و ساختار كلي صفحات وب استفاده مي‌شود. اين زبان با تگ‌ (دسته‌بندي‌ و برچسب‌گذاري‌در ارائه مطالب سايت) كار مي‌كند و اين تگ‌ها هستند كه مشخص مي‌كنند در صفحه وب از چه عناصري استفاده شده است.
گام دوم: فراگيري زبان CSSدومين قدم براي كسي كه قصد دارد به طراحي وب‌سايت بپردازد، استفاده از زبان (CSS   Cascading Style Sheets). اين زبان به‌منظور زيباسازي و فرم‌دهي به صفحات وب، كاربرد دارد. به كمك CSS مي‌توانيد خصوصياتي همچون رنگ‌، فونت‌، ابعاد، سايز، نحوه چيدمان عناصر و… را در صفحه وب تعيين كنيد.
گام سوم: فراگيري زبان جاوا اسكريپتبا تسلط به زبان‌هاي HTML و CSS، قادر به طراحي صفحات وب ايستا (Static) خواهيد بود. اما امروزه كاربران بيشتر از سايت‌هاي تعاملي و پويا استقبال مي‌كنند. جاوا اسكريپت، از محبوب‌ترين زبان‌هاي برنامه‌نويسي براي پويا كردن سايت به‌شمار مي‌رود كه از شيوه‌هاي مختلف برنامه نويسي پشتيباني مي‌كند. از اين زبان مي‌توان براي برنامه نويسي سمت سرور (Server Side)، اپليكيشن‌هاي موبايل، بازي و اپليكيشن‌هاي دسكتاپ استفاده كرد.
گام چهارم: فراگيري يك زبان برنامه‌نويسي سمت سرور مثل PHPبرنامه نويسان وب به دو دسته تقسيم مي‌شوند:
برنامه‌نويسان سمت كاربر(Client-side): به طراحي ظاهر سايت مي‌پردازندبرنامه‌نويسان سمت سرور(Server-side): به پياده‌سازي منطق سايت مي‌پردازندبراي داشتن سايتي مفيد و سودمند، صرف داشتن طراحي زيبا كافي نيست، سايت‌ها علاوه‌بر فرم و زيبايي، نيازمند محتواي صحيح و كارآمد هم هستند. سايت‌ها بايد به‌نحوي طراحي شوند كه نيازهاي كاربران را به‌درستي اجرا كنند.
در پروژه‌هاي بزرگ تحت وب استفاده از يك زبان سمت سرور ضروري است. اهميت استفاده از يك زبان برنامه‌نويسي زماني به‌خوبي مشخص مي‌شود كه مي‌خواهيم ميان كاربر، پايگاه داده و سرور ارتباط برقرار كنيم. با فراگيري  php مي‌توانيد اسكريپت‌هايي براي دريافت اطلاعات از كاربران بنويسيد و بعد از پردازش اين اطلاعات، آن‌ها را به كاربر برگردانيد.
شرايط طراحي سايتعلاوه‌بر مواردي كه در بالا به آنها اشاره شده، شرايط طراحي وب سايت، نيز از موارد حائز اهميتي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد. راه‌اندازي يك سايت نيز درست همانند راه‌اندازي يك فروشگاه است و بايد براي آن مكان، نام مناسب، مدير و… در نظر گرفت. راه‌اندازي يك سايت موفق نياز به 4 بخش اصلي دارد كه شامل موارد زير است:
انتخاب نام دامنه مناسبهاست (اجاره فضايي براي ورود، ذخيره اطلاعات و محتويات سايت)طراحي قالب زيبا و كاربرديسيستم مديريت و كنترل سايتهزينه طراحي سايتاستارت شروع هر كاري به‌شكل درست و اصولي نيازمند صرف هزينه است. مواردي كه براي داشتن يك سايت حرفه‌اي مي‌تواند هزينه در بر داشته باشد، در ادامه بررسي خواهد شد. با توجه به مطالبي كه در ادامه خواهد آمد، مي‌توانيد هزينه‌هاي تقريبي وب ديزاين را تخمين بزنيد.
دامنه يا آدرس سايتآدرس سايت به‌صورت سالانه يا پنج ساله اجاره داده مي‌شود و تا زماني كه اجاره‌بها را پرداخت كنيد، متعلق به شما خواهد بود. درصورت خودداري از پرداخت اجاره‌بها، دامنه سايت آزاد شده و متقاضي ديگري مي‌تواند مالك آن شود.
هزينه هاستبه محيط مجازي اطلاق مي شود كه بر روي يك سرور براي يك سايت تدارك ديده شده است. هاست يك سرور به‌صورت 24 ساعته به شبكه جهاني اينترنت متصل است. هركس در هر لحظه از شبانه‌روز با وارد كردن آدرس سايت مي‌تواند به محتواي ارائه شده دسترسي پيدا كند. بنابراين يك هاست امن و قابل اعتماد اهميت زيادي دارد و هزينه آن نيز به‌صورت ماهيانه يا ساليانه محاسبه مي‌شود. با در نظر گرفتن عوامل مختلف يك هاست خوب مي‌تواند از ماهيانه 10 هزار تومان تا بيش از 100 هزار تومان هزينه داشته باشد.
هزينه طراحي وب سايتهمان‌طور كه پيش از اين اشاره شد، امروزه طراحي وب، با روش‌ها و تكنيك‌هاي مختلف برنامه‌نويسي صورت مي‌گيرد. عواملي مانند مهارت طراح، تكنيك طراحي، امنيت طراحي و… در تعيين قيمت طرحي سايت موثر است. براي اين مورد بازه قيمت از 100 هزار تومان تا 10 ميليون تومان توسط طراحان در نظر گرفته مي‌شود.
هزينه توليد محتواهمه مي‌دانيم توليد محتوا در موفقيت يك سايت اهميت زيادي دارد. يك سايت بدون محتواي جديد، جذاب و سئو شده نمي‌تواند از گوگل رتبه خوبي دريافت كند. قيمت گذاري در اين بخش با توجه به توانايي و سابقه كارشناس توليد محتوا متفاوت است.
هزينه سئو سايتسئو داخلي سايت با توجه به نوع قالب، زبان برنامه نويسي، حجم و نوع محتوا مي‌تواند شامل هزينه‌هاي متفاوتي شود. براي سئو داخلي سايت هزينه‌اي بالغ بر 250 هزار تومان تا 3 ميليون تومان لازم است.
هزينه پشتيباني سايتهر سايت باتوجه به نوع فعاليت، نياز به  پشتيباني‌هاي متفاوتي دارد از جمله: آپديت منظم كدنويسي و قالب‌ها، بررسي پيشرفت سايت در گوگل، بررسي روزانه، هفتگي و ماهانه گوگل و… هزينه پشتيباني سايت از مهم‌ترين هزينه‌هايي است كه بايد محاسبه شود. براي پشتيباني سايت باتوجه به حجم و نوع فعاليت، ماهيانه 250 هزار تومان تا 1 ميليون تومان هزينه لازم است.
سخن آخر
هرچند در نگاه اول، فرايند طراحي وب سايت، سخت و طولاني به‌نظر مي‌رسد و موفقيت در آن نيازمند فراگيري مهارت‌هاي خاصي است، اما زماني كه با شيريني اين كار آشنا شويد و با انگيزه به آن ادامه دهيد، ظرف مدت كوتاهي به جايگاه قابل‌قبولي خواهيد رسيد. در اين نوشتار سعي كرديم ضمن بيان مراحل، اصول و گام‌هاي طراحي سايت، هزينه‌هاي تقريبي آن را نيز مورد بررسي قرار دهيم.

 

http://armanekherad.jasaz.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۸:۳۲ توسط:روشني ذهن موضوع:

طراحي سايت بر اساس معيارهاي سئو سايت

طراحي وب چيست؟ همه چيز درباره‌ي طراحي وب سايت (web design)اگر در دنياي وب تازه كار باشيد و به تازگي وارد دنياي برنامه نويسي شده باشيد، حتما واژه‌ي طراحي وب را بارها و بارها شنيده ايد. و حتما اين سوال برايتان پيش آمده است كه طراحي وب چيست . شايد هم هنوز نتوانسته ايد تفاوت واژه هاي طراحي وب را با برنامه نويسي وب درك كنيد. در اين مقاله و آموزش ويدئويي بصورت كامل به اين سوال « طراحي وب چيست » پاسخ ميدهيم و چند مفهوم ديگر را نيز تا حدودي توضيح ميدهيم و منابع مفيدي را براي يادگيري آن‌ها معرفي ميكنيم.
طراحي وب چيستدر مقاله اي به نام برنامه نويسي چيست، درباره‌ي برنامه نويسي توضيحات ساده‌اي را ارائه داديم. در اين فايل آموزشي ميخواهيم به اين سوال پاسخ دهيم: طراحي وب چيست
اگر به دنبال يك پاسخ خيلي ساده ولي كاربردي براي سوال طراحي وب چيست هستيد، فيلم زير را مشاهده كنيد
وب چيست؟اگر بخواهيم به سوال طراحي وب چيست پاسخ بدهيم، اول بايد بدانيم كه وب چيست و به چه چيزي وب ميگويند. در زير يك تعريف بسيار ساده (و شايد تا حدودي اشتباه از لحاظ فني) از وب ارائه ميدهيم:
وب يا همان شبكه جهاني يا World Wide Web كه به اختصار www ناميده ميشود، همان چيزي است كه امروزه به آن اينترنت ميگوييم. امروزه از طريق يك مرورگر و با اتصال به اين شبكه‌ي جهاني، ميتوانيم به تمام اطلاعات درون آن دسترسي داشته باشيم.
اگر به دنبال يك تعريف خيلي جامع و تخصصي هستيد، صفحه‌ي وب جهان گستر در ويكي پديا ميتواند براي شما مفيد باشد. اما همين تعريف ساده براي ما كافي است، كه بدانيم اينترنت محلي از داده‌هاست كه ميتوانيم به آن متصل شويم.
وب سايت چيست؟
بعد از پاسخ به سوال وب چيست ، ميرسيم به وب سايت. حتما شما هم بارها اسم وب سايت به گوشتان خورده است. ميخواهم با يك مثال مفهوم وبسايت را برايتان توضيح دهم.
همانطور كه ما در دنياي واقعي بخشي از زمين را براي زندگي و يا كسب و كار اجاره ميكنيم، در دنياي اينترنت هم ميتوانيم اينكار را انجام دهيم. به اين معني كه ميتوانيم بخشي از اينترنت را اجاره كنيم و آن‌ قسمت را مدتي براي خودمان داشته باشيم. به بخشي كه ما روي اينترنت اجاره ميكنيم و براي مدتي متعلق به ما مي‌باشد وب سايت ميگويند. در واقع وب سايت ها، زمين هاي ما در اينترنت هستند كه ميتوانيم از آن‌ها استفاده هاي مختلفي داشته باشيم.
طراحي وب چيست؟با مفهوم وب سايت نيز آشنا شديم. حالا ميخواهيم برسيم به سوال اصلي خودمان: طراحي سايت چيست .
همانطور كه در دنياي واقعي از گچ بري، رنگ، كابينت، وسايل خانه و… براي زيبا شدن خانه استفاده ميكنيم، در دنياي اينترنت هم از ابزارهايي ميتوانيم براي زيبايي سايت‌مان استفاده كنيم. به زابن ديگر، در دنياي آنلاين ابزارهايي در اختيار ما قرار داده شده است، كه با استفاده از آن‌ها ميتوانيم سايت‌مان را ابتدا بسازيم و سپس آن‌را زيبا كنيم.
در دنياي واقعي، ابتدا زميني را اجاره ميكنيم يا ميخريم، سپس با استفاده از بتن، سيمان، ميل گرد، آجر و… آن‌را ميسازيم  و در مرحله‌ي آخر با گچ كاري، رنگ، سراميك، كف پوش و… آن را زيبا ميكنيم. در دنياي وب نيز دقيقا به همين شكل است. ابتدا سايت‌مان را ميسازيم، و سپس با استفاده از ابزارهايي آن‌را زيبا ميكنيم.
پس در پاسخ به سوال طراحي وب چيست ميتوانيم بصورت بسيار ساده بگوييم: هر آن چيزي كه كمك ميكند وبسايت ما بهتر و زيباتر ديده شود را طراحي وب ميگوند.
يك طراح وب مشخص ميكند كه المان هاي مختلف يك وبسايت مثل متن ها، عكس ها، لينك ها و… به چه شكل نمايش داده شوند و محل هركدام از بخش هاي سايت مثل لوگو، مقالات، منو و… در كجاي صفحه وب قرار بگيرد.
طراحي وب را با برنامه نويسي وب اشتباه نگيريد!اشتباهي كه معمولا افراد تازه كار به آن مبتلا مي شوند اين است كه طراحي وب را با برنامه نويسي وب اشتباه ميگيرند. در صورتي كه اين دو مفهوم كاملا با يكديگر متفاوت هستند و نبايد به جاي ديگري از آن‌ها استفاده كرد.
طراحي وب به مجموعه كارهايي گفته ميشود كه زيبايي ظاهري سايت را ايجاد ميكند. در واقع هر آن چيزي كه كاربر با آن مواجه ميشود و آن‌را در صفحه مانيتور خود ميبينيد، حاصل طراحي وب و كار طراح وب است. در واقع كار اصلي يك طراح وب، طراحي چيزهايي است كه كاربران با آن بصورت مستقيم در ارتباط هستند و آن‌را در مانيتور خود مشاهده ميكنند.
اما برنامه نويسي وب متفاوت است. يك برنامه نويس وب كدهايي را مينويسد كه كاربر نميتواند آن‌ها را ببيند و آن كدها بصورت مستقيم تاثيري روي ظاهر سايت ندارند و در پشت صحنه اجرا ميشوند، براي مثال مقالات را از پايگاه داده يا ديتابيس در پشت صحنه ميگيرند و به كاربر نشان ميدهند.

طراح وب كيست و چه وظايفي دارد؟تا اينجا درباره‌ي طراحي وب صحبت كرديم و الان پاسخ دادن به سوال « طراحي وب چيست » برايمان كار زياد سختي نيست. حالا ميخواهيم درباره‌ي وظايف يك طراح وب صحبت كنيم و بگوييم كه يك طراح وب چه كاري بايد انجام دهد.
طراح وب يا به اصطلاح Front End Designer كسي است كه با استفاده از تكنولوژي‌هاي مختلف (مثل HTML – CSS – Javascript و … ) ظاهر يك سايت را طراحي ميكند و كاري به كدهاي پشت صحنه ندارد.
ممكن است برايتان سوال پيش بيايد كه Front End چيست و چه تفاوتي با Back End دارد. سوال بسيار خوبي است كه در فيلم و مقالات آموزشي آينده حتما درباره آن صحبت ميكنيم.
زبان هاي طراحي وبهمانطور كه در قسمت قبل يك اشاره‌ي كوچك داشتيم، يك طراح وب براي طراحي صفحات وب از تكنولوژي ها و زبان هاي برنامه نويسي مختلفي استفاده ميكند.
يك طراح وب، براي اينكه بتواند يك صحفه‌ي وب را طراحي كند، از تكنولوژي هاي زير استفاده ميكند:
HTML (يا HTML5)CSS (يا CSS3)جاوا اسكريپتجي كوئريو…۴ موردي كه در بالا نام برديم، حداقل دانشي است كه شما براي طراحي صفحات وب و تبديل شدن به يك طراح وب نياز داريد. البته ميتوانيد فقط با ۲ مورد اول يعني HTML و CSS نيز سايت هايي را طراحي كنيد،‌ ولي جاوا اسكريپت و جي كوئري ميتوانند به كار شما بسيار قدرت دهند.
بايد به اين نكته توجه كنيم كه به دلايلي نميتوانيم به HTML و CSS زبان هاي برنامه نويسي بگوييم. زيرا اصلا ويژگي هاي زبان هاي برنامه نويسي را ندارند. بلكه آن‌ها را  زبان هاي نشانه گذاري يا تگ گذاري ميدانيم.
براي طراحي وب به چه ابزارهايي نياز داريمتا اينجا سعي كرديم به سوال طراحي وب چيست پاسخ دهيم. حالا ميخواهيم ببينيم كه براي طراحي وب به چه ابزارهايي نياز داريم.
براي طراحي صفحات اينترنتي، نياز به داشتن امكانات پيچيده نيست. حداقل هايي كه نياز داريم را در زير مشاهده ميكنيد:

 

https://www.janblaghy.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۴۱:۵۹ توسط:روشني ذهن موضوع:

بك لينك چيست

بك لينك (Backlink) چيست و تاثيري در سئو دارد؟ انواع لينك چگونه است؟ در اين مقاله قصد داريم پاسخ اين سوالات را بدهيم. در انتهاي اين مقاله از ميزفا شما تعريف دقيق بك لينك و همينطور انواع آن را به خوبي فراخواهيد گرفت.

سرفصل‌هاي پست [مخفي كردن]

1 بك لينك چيست
2 انواع لينك از نظر ساختاري
2.1 لينك از نوع Alternate
2.2 لينك از نوع Author
2.3 لينك از نوع Bookmark
2.4 لينك از نوع Help
2.5 لينك از نوع License
2.6 لينك از نوع next
2.7 لينك از نوع Prev
2.8 لينك از نوع Nofollow
2.9 لينك از نوع Follow يا Dofollow
2.10 لينك از نوع Search
2.11 لينك از نوع Tag
2.12 لينك از نوع noreferrer noopener
2.13 لينك از نوع Sponsored
2.14 لينك از نوع UGC
3 از كجا بكلينك بخريم؟ چطوري تهيه كنيم؟
4 پايان و نكات تكميلي
بك لينك چيست
لينكي (Link) كه از سايتي ساخت بك لينك به سايت ديگر داده مي‌شود را بك لينك مي‌گويند، به عبارت ديگر اگر سايت X، آدرس سايت Y را در داخل متني (Anchor text) لينك كند، سايت Y يك بك لينك از سايت X دريافت مي‌كند. و اين عمل هم به اصطلاح لينك سازي يا لينك بيلدينگ گويند. بك لينك شامل لينك سازي داخلي نمي‌شود به عبارت ديگر به لينك‌هاي داخلي يك دامنه بك لينك نمي‌گويند.

بك لينك اهميت ويژه‌اي در سئو سايت دارد و هميشه مهندسين سئو در تلاش هستند تا بتوانند بك لينك بيشتري را در جهت ارتقا رتبه سايت ايجاد كنند، ولي همان‌طور كه ميدانيد هر آنچه در سئو زياده‌روي شود به جاي تاثير مثبت، تاثير منفي به‌همراه خواهد داشت، لينك سازي يا لينك بيلدينگ بايد اصولي صورت بگيرد و اگر به شكل اسپم و انبوه لينك سازي شود با جريمه هاي سنگين گوگل همراه خواهد بود چرا كه لينك سازي بي‌رويه يكي از دلايل پنالتي شدن سايت در گوگل است.

لينك سازي يا لينك بيلدينگ
لينك سازي يا لينك بيلدينگ
بك لينك انواع مختلفي دارد ولي دو نوع آن نسبت به بقيه لينك‌هاي ديگر معروف است لينك نوفالو (Nofollow) و لينك فالو (Follow)، ما در مقاله لينك نوفالو به شكل كاملا جامع با سوال‌هاي كاربردي به تشريح و اهميت لينك نوفالو پرداختيم و تفاوت اصلي آن با لينك فالو را ذكر كرديم، پس حتما پيشنهاد مي‌كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اين دو نوع لينك به مقاله ذكر شده مراجعه كنيد.

در ادامه به انواه Backlink از نظر ساختاري مي‌پردازيم.

انواع لينك از نظر ساختاري
ساختار يك لينك به شكل زير است و در مقابل اتريبيوت rel مي‌تواند مقادير مختلفي براي مقاصد گوناگون درج كرد. در ادامه بيشتر در اين باره صحبت خواهيم كرد. اين موارد را ميتوان جزئي از سئو تكنيكال يا همان سئو فني دانست.

از كجا بكلينك بخريم؟ چطوري تهيه كنيم؟
اين بخش از متني كه شما داريد ميخونيد خلاصه تجربه ۸ ساله منه در اين زمينه. خب:
نكته اول: من جاي شما باشم اگر اولين باره قصد تهيه بكلينك رو دارم و تا حالا نخريم، پس زياد سمت خريد بكلينك نميرم، مگر وقت زياد داشته باشم و بيام كلي مطالعه كنم و وقت بذارم و هزينه كنم تا ياد بگيرم و يا از يك مشاوره سئو كمك بگيرم و بك لينك يا كلا بهتره بدم يك متخصص سئو كارهاي خريد بكلينك هاي سايت منو انجام بده.
نكته دوم: حالت مشاوره كه اشاره كردم شايد خيلي جواب نده چون مشاوره سئو اگر بخواد بهترين مشاوره رو به شما بده تقريبا بايد اطلاعات خوبي از سئوي سايت شما داشته باشه. من خودم براي مشاوره دادن گاهي يك هفته دارم درباره يك سايت تحقيق ميكنم طبيعتا اينطوري به ناچار هزينه مشاوره بالا ميره. ولي مشاوره هايي كه يك ساعته هست و شخص مشاور دهنده قبل مشاوره دادن هيچ اطلاعاتي از سايت شما نداره كمي ميشه گفت صحبت ها كلي گويي ميشه و به نظر شخصي من مشاوره غيركاربردي هست چون به اون هدف اصلي كه ما قصد داريم نميرسونه.
نكته سه: بعيد ميدونم در محيط وب بتونيد پاسخ اين سوال “من ميخوام براي سايتم بك لينك بخرم چطوري و از كجا بخرم” رو پيدا كنيد، منابعي كه براي اموزش ساخت بك لينك وجود داره بسيار ناقص هست و اصلا در هيچ سايتي غيرممكنه كامل درباره بك لينك صحبت كنن، من خودم سال ها هست قصد دارم يك سري مقالات جامع درباره بك لينك بنويسيم ولي متاسفانه نتونستم.
نكته چهار: فرض كنيد اصلا شما يك منبع خوب و كامل پيدا كرديد، كمي فكر كرديد كه اون كسي كه اين منابع رو نوشته چطوري اصلا ميتونه ۱۰۰ ها مقاله بك لينك رو اپديت نگه داره؟ همين الان در ميزفا ۳۰۰ مقاله اي كه توسط ۸ نفر اپديت ميشن نزديك به ۱ سال و نيم طول ميكشه. از طرفي فرض كنيم اصلا اپديت هم هست (فرض محاله البته) ميدونيد بكلينك و ساخت لينك هاي خارجي مثل بازي با چاقو هست؟ و ميتونيد با اين چاقو به سايت خودتون آسيب جدي بزنيد؟ همينطور براي ساخت بك لينك اصولي براي سايت خودتون بايد يك مسير اختصاصي پيدا كنيد، درواقع براي هر سايت بايد يك مسير بك لينك ساخت، مثل استراتژي ميتونه كه تا الان من يك بار هم نديدم در دو كسب و كار مختلف يك نوع استراتژي بچينيم.
نكته پنج: خيلي از دوستان اصلا توجه به سئو داخلي نميكنن و به قولي خوددرماني يا به قول ما خودسئويي ميكنن، خيلي از دوستان تماس گرفتن با ما و نياز به لينك خارجي دارن، هر چند ما چنين خدماتي نداريم و كلا اختصاصي براي سايتي لينك سازي نميكنيم و فقط تو پروژه هاي ۰ تا ۱۰۰ لينك سازي ميكنيم ولي وقتي بررسي ميكرديم ميديديم كه اون سايت اصلا نياز به لينك نداره و انقدر سئو داخلي اون سايت مشكل داره كه نياز نيست هنوز بره سراغ لينك سازي.
لينك از نوع Author
اين نوع لينك براي نويسنده‌ها به كار مي‌رود، اگر روي آن كليك كنيد شما را به نويسنده آن مقاله ارجاع مي‌دهد.

لينك از نوع Nofollow
سال ۲۰۰۵ بود كه رم نوفالو توسط گوگل معرفي شد. اين نوع لينك به موتورهاي جستجو اعلام مي‌كند كه لينك را دنبال نكنند و اعتباري به سايت مقصد داده نشود. (در مقاله لينك نوفالو به تشريح درباره اهميت و كاربرد اين نوع لينك‌ها پرداختيم، پيشنهاد ميكنم حتما بخوانيد)

لينك از نوع Follow يا Dofollow
لينك فالو برعكس لينك‌هاي نوفالو است، شما اگر اصلا از اتريبيوت rel استفاده نكنيد به شكل پيش‌فرض موتورهاي جستجو آن را فالو مي‌دانند، مقدار Follow با مقدار Dofollow فرقي ندارد و هر دو يك مفهوم را دارد. هر سه لينك زير يك معنا را دارند. (در مقاله لينك نوفالو به تشريح درباره لينك فالو و فرق آن با لينك نوفالو پرداختيم)

لينك از نوع Search
به لينكي اشاره مي‌كند كه شما در آنجا امكان جستجو در بين مقاله‌ها را داريد.

لينك از نوع Tag
اصولا تگ‌هاي مقاله‌ها را با اين نوع لينك به موتورهاي جستجو نشان مي‌دهند. اين لينك‌ها نشان دهنده يك تگ يا كلمه كليدي در اين مقاله است.

توضيحات بيشتر درباره لينك‌ها در مقاله w3.org بخوانيد.

لينك از نوع noreferrer noopener
اين نوع اتريبيوت ها از زماني معروف شدند كه از نسخه ۴.۷ وردپرس بروي لينك هايي كه target=”blank” هستند (يعني در زمان كليك بر روي آن لينك ما وارد تپ ديگر مي‌شويم) اعمال مي‌شود. اصولا تگ‌هاي مقاله‌ها را با اين نوع لينك به موتورهاي جستجو نشان مي‌دهند. اين لينك‌ها نشان دهنده يك تگ يا كلمه كليدي در اين مقاله است.

رل noopener در window.opener جاوااسكريپت كمك به امنيت اطلاعات كاربران مي‌كند و noreferrer به كمك هدر HTTP باعث افزايش امنيت مي‌شود.

توضيحات بيشتر درباره لينك‌ها در مقاله w3.org بخوانيد.

لينك از نوع Sponsored
اين اتريبيوت يعني rel=”sponsored” كه در سال ۲۰۱۹ يعني دقيقا شهريور ۱۳۹۸ توسط گوگل در اين لينك معرفي شد. معناي Sponsored يعني حمايت مالي و هدف از اين رل (rel) درج آن در لينك هايي است كه جنبه تبليغات دارند. درواقع لينك هاي تبليغاتي و لينك هايي كه اسپانسري هستند ميتواند rel=”sponsored” استفاده شود.

رل Sponsored يك موضوع مهم را به صورت غيرمستقيم اشاره ميكند و آن اهميت بيشتر رل نوفالو هست. درباره اهميت بك لينك نوفالو بيشتر خوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۰:۲۵ توسط:روشني ذهن موضوع: