?>
گلی شی      دانلود فیلم دوبله فارسی      نوید      ویپ چی      روز ۱۰۰      سازندگی و توسعه      هفت ستاره      روز 100      تیترفا      سینما برتر      ماه 360      -      -      قیمت روز      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      *      +      -      *      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
چگونه شخصيت كاريزماتيك داشته باشيم؟  بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ .

بهترين روش تكنيك هاي آموزش سئو سايت و ديجيتال ماركتينگ

چگونه شخصيت كاريزماتيك داشته باشيم؟

۱. از خودتان اعتماد به نفس نشان دهيد :

كاريزما، اعتماد به نفس نيست اما نشان دادن اعتماد به نفس مي‌تواند شما را كاريزماتيك‌ تر كند، زيرا اعتماد به نفس شما موجب تداعي احساس خوشايند در ديگران مي‌شود و توانايي‌هاي‌تان را باورپذيرتر مي‌كند.

اگر ديگران شما را به عنوان يك فرد داراي اعتماد به نفس ببينند، طبيعتا مي‌خواهند در اطراف‌تان باشند. حالا چگونه اعتماد به نفس داشته باشيد:

مثبت باشيد. آنهايي كه اعتماد به نفس دارند، به طور كلي مثبت هستند زيرا آن چه كه هستند و آن چه كه انجام مي‌دهند را دوست دارند. مكالمات‌تان را با عيب‌جويي از ديگري، ايراد گرفتن از يك مكان و يا انتقاد از يك شخصيت سياسي شروع نكنيد. در عوض، روي مواردي كه دوست‌شان داريد تمركز كنيد، تا ديگران مجذوب‌تان شوند و مايل باشند كنارتان بمانند.

اگر طوري به نظر بياييد كه انگار از هر چيزي كه سر راه‌تان قرار مي‌گيرد متنفريد، افراد نگران خواهند شد كه مبادا امواج منفي شما به آنها هم سرايت كند.

با اعتماد به نفس حرف بزنيد. حرف زدن با اعتماد به نفس به اين معني نيست كه بيشتر يا بلندتر از ديگران صحبت كنيد. در مورد موضوعي مهم حرف بزنيد، بدون اينكه هدف‌تان مجاب كردن ديگران باشد. با آرامش صحبت كنيد و كلام‌تان شفاف و آشكار باشد. با تغيير تُن صدا، ريتم و لحن‌‌تان، روي مهم‌ترين كلمات‌تان تأكيد كنيد تا كلام‌تان جالب و جذاب جلوه كند.

براي تمرين صحبت كردن با اعتماد به نفس، مي‌توانيد حرف‌هاي خودتان را ضبط كرده تا از وجود اعتماد به نفس در هنگام حرف زدن خود اطمينان حاصل كنيد.براي اينكه فردي با اعتماد به نفس به نظر بياييد، در ابتدا بايد اعتماد به نفس در خودتان را باور داشته باشيد. آنهايي كه واقعا از اعتماد به نفس برخوردارند، هر چه كه هستند،هر كاري كه انجام مي‌دهند و هر ظاهري كه دارند را دوست داشته و پذيرفته‌اند.

اگر در درون‌تان اعتماد به نفس را احساس نمي‌كنيد، روي ويژگي‌هاي خوب‌تان تمركز كنيد، نقص‌هاي‌تان را بشناسيد و به وضعيت ظاهري‌تان برسيد تا نشان دهيد اين موضوع براي‌تان مهم است.اگر همچنان بر روي پرورش اعتماد به نفس دروني‌تان كار مي‌كنيد به خاطر داشته باشيد كه صدايي سرشار از اعتماد به نفس، پوشش درخور و مناسب و زبان بدن خوب و قوي كمك زيادي به اين موضوع خواهد كرد.

۲. كاريزماي‌تان را با زبان بدن‌تان نشان دهيد :

زبان بدن شما مي‌تواند بيان‌كننده احساسات شما نسبت به خودتان باشد تا از اين طريق در نظر ديگران دست‌يافتني‌تر و خوش‌برخوردتر جلوه كنيد. زبان بدن نادرست باعث مي‌شود تا در نظر ديگران خجالتي يا بي‌اراده جلوه كنيد، پس بايد به گونه‌اي رفتار كنيد كه اعتماد به نفس، تعهد و زنده بودن‌تان را نشان دهيد.

حالا چند تكنيك براي اجراي زبان بدن :

يك فرد كاريزماتيك، صاف مي‌ايستد و با قدم‌هاي محكم و مصمم راه ‌مي‌رود، با غرور در جمع غريبه‌ها حاضر مي‌شود و آماده‌ي پذيرفتن فرصت‌هاي جديد است. يك فرد كاريزماتيك به جاي جمع كردن دست‌هايش بر روي سينه خود، از آنها براي ايما و اشاره استفاده مي‌كند.

وضعيت بدني‌تان را بهتر كنيد. هيچ چيزي به مانند وضعيت بدني خوب و مناسب، نمي‌تواند اعتماد به نفس‌تان را نشان دهد. صاف بنشينيد و محكم بايستيد، اما خشك و انعطاف‌ناپذير نباشيد. وقتي با كسي ملاقات مي‌كنيد دستانش را محكم بفشاريد و به چشم‌هايش نگاه كنيد. هنگام حرف زدن با ديگري و يا حتي وقتي كه فقط منتظر هستيد، زبان بدن مثبتي از خود نشان دهيد.

رو به كسي كه با او حرف مي‌زنيد بنشينيد، پاهاي‌تان را روي هم نيندازيد، بازوهاي‌تان را هم ضربدري نكنيد و دست‌هاي‌تان را هم از صورت‌تان دور نگه داريد. نگاه‌تان آرام باشد، بي‌قرار نباشيد و نگراني و اضطراب را هم منتقل نكنيد.به حركات‌تان دقت كنيد.

آيا وقتي صحبت مي‌كنيد، زبان بدن‌تان مكمل گفتارتان است؟ نگران، بي‌دقت و يا خسته و دل‌زده به نظر نمي‌رسيد؟ اگر در مورد چيزي هيجان‌زده باشيد، زبان بدن‌تان اين هيجان را منتقل نمي‌كند؟

جلوي آينه تمرين كنيد. جلوي آينه صحبت كنيد و يا حتي وانمود كنيد در حال گفت‌وگو با كسي هستيد. چشم‌هاي‌تان چگونه است؟ دست‌هاي‌تان چطور؟ آيا شبيه يك سياست‌مدار زرنگ حرف مي‌زنيد يا يك شخصيت كاريزماتيك؟

در صورتي كه كسي حتي صداي‌تان را نشنود، آيا متوجه انتقال احساسات شما خواهد شد؟ به طور مداوم تمرين كنيد و مواردي را كه براي بهتر شدن مي‌بايست روي آنها كار شود، يادداشت كنيد.

سعي كنيد زبان بدن كسي كه با شما گفت‌وگو مي‌كند را تقليد كنيد، در اين صورت قادر خواهيد بود به شيوه‌اي غيركلامي به او نزديك‌تر شويد. اگر طرف مقابل‌تان سر و دستش را خيلي حركت مي‌دهد شما هم مي‌توانيد همين كار را انجام دهيد، البته اگر فرد خيلي محتاط و موقري باشد نبايد خيلي از حركات سر و دست‌تان استفاده كنيد.

وقتي مشغول صحبت كردن با ديگران هستيد، به چشم‌هاي‌شان نگاه كنيد. نه به اين معنا كه به او خيره شويد اما اين طور هم نباشد كه جز طرف مقابل به دور و برتان و هر جاي ديگر نگاه بيندازيد. نه فقط با صدا بلكه با چشم‌هاي‌تان هم توجه‌شان را جلب كنيد. موبايل‌ و ساعت‌تان را چك نكنيد يا دنبال صحبت با كسي غير از فرد مقابل‌تان نباشيد، در غير اين صورت به نظر مي‌رسد حواس‌تان به گفت‌وگوي‌تان نيست.

به زبان بدن افراد ديگر هم توجه كنيد. ببينيد حركات آنها تا چه اندازه مصنوعي است يا با كلام‌شان سازگار نيست. اين افراد، بي‌ثبات يا غيرقابل اعتماد از آب در مي‌آيند. حتما كساني را هم مي‌بينيد كه از زبان بدن‌شان فوق‌العاده خوب استفاده مي‌كنند. آنها به طور كلي كساني هستند كه از مهارت‌هاي ارتباطي مؤثري برخوردارند و قابل‌ اعتمادتر و سزاوارتر به نظر مي‌رسند.

اين اشخاص معمولا هنرپيشه‌هاي موفق، رهبران مذهبي و دانشمندان هستند. در مورد استفاده از زبان بدن، نمونه‌هاي خوب و بد را پيدا كرده، سپس با دقت به آنها نگاه كنيد و نكات لازم را ياد بگيريد.در هنگام ديدار با افراد بدون هيچ دليلي لبخند بزنيد. لبخند شما نشان‌دهنده‌ي اشتياق‌تان براي آشنايي با طرف مقابل است.

۳٫ به ديگران احساس خاص بودن بدهيد :

فرقي نمي‌كند با چه كسي صحبت مي‌كنيد، بايد هميشه سعي‌تان اين باشد كه طرف مقابل‌تان را جذب كنيد و رفتارتان حس خاص بودن را تداعي كند.

براي داشتن كاريزماي واقعي، بايد بتوانيد در مورد هر موضوعي با هر كسي صحبت كنيد و يك شنونده‌ي خوب و با دقت باشيد.

چگونگي انجام اين موارد در زير آورده شده است:

با هر كسي كه صحبت مي‌كنيد، هم سطح با او شويد. مثلا اگر با يك كارفرماي احتمالي، گروهي از خيرين سرمايه‌دار، يك كودك، يك غريبه، و يا يك دختر يا پسر جذاب و خوش‌تيپ صحبت مي‌كنيد آنها را بالاتر يا پايين‌تر از خودتان قرار ندهيد. به هر فرد در جايگاه خود احترام بگذاريد و انتظار داشته باشيد كه آنها هم همين‌‌طور پذيراي شما باشند.

به زندگي ديگران علاقه نشان دهيد. بدون كنجكاوي در كار ديگران، از آنها سؤال‌هايي را در مورد زندگي‌شان، سوابق‌شان و يا نظرشان در مورد موضوعاتي خاص بپرسيد. شما با مهم جلوه دادن كارهايي كه انجام مي‌دهند به آنها مي‌گوييد كه به افكارشان احترام مي‌گذاريد.

وقتي ديگران با شما حرف مي‌زنند با علاقه‌مندي به صحبت‌هاي‌شان گوش بدهيد و توجه كامل به حرف‌هاي‌شان داشته باشيد. با حركت سر يا با كلامي كوتاه، هم‌دلي و توافق‌تان را اعلام كنيد، مثلا «مي‌فهمم» يا «درست است» تا او مطمئن شود كه به او گوش مي‌دهيد و به چيزي كه مي‌گويد علاقه داريد. اگر سرشانه‌ي طرف مقابل را كمي لمس كنيد، توافق يا هم‌دلي‌تان را با حرف‌هاي او نشان داده و اين احساس را به او مي‌دهيد كه ارتباط خوبي با او برقرار كرده‌ايد.

اسامي افراد را ياد بگيريد و آنها را به نام‌‌شان صدا كنيد تا در ديدارهاي مجدد، راحت‌تر اسم‌‌شان را به ياد بياوريد.در اظهار ارادت به ديگران سخاوتمند باشيد اما رياكاري نكنيد، از طرف ديگر اظهار ارادت و تحسين آنها را هم با وقار و مهرباني بپذيريد اما هيجان‌زده نشويد.يادتان باشد كاريزماتيك بودن به معني راضي نگه داشتن ديگران نيست. براي افراد كاريزماتيك طرز فكر مردم چندان اهميتي ندارد، آنها به طور كلي با جذبه بوده و با تكيه بر ويژگي‌هاي خودشان كاريزماتيك هستند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۹:۳۷ توسط:روشني ذهن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :